Līdz ar karalienes Elizabetes II došanos mūžībā 2022. gada 8. septembrī, ir noslēgusies vesela ēra, kas ilga 70 gadu garumā. Elizabetes II valdīšana ir īpaša sava ilgā laika un daudzo jubileju dēļ. 70 valdīšanas gados Elizabetei II nācies saskarties ar kardinālām sociālām un politiskām pārmaiņām, kā arī reformēt konstitucionālās monarhijas lomu...

Atzīmējot Baltijas ceļa 32. gadadienu, uzņēmums “Latvijas Monētu nams” laidis klajā īpašu medaļu , kas kaldināta no ētiski iegūta (angl. fairmined ) zelta. Medaļas tirāža izplatīšanai Baltijas valstu tirgos būs 100 vienības, turklāt katra medaļa ir individuāli numurēta.

Šogad Latvija svin nozīmīgu gadadienu – 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar lielu balsu vairākumu apstiprināja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarāciju. “Latvijas monētu nams” par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmitajai gadadienai dāvina iedzīvotājiem īpašu šim notikumam veltītu bezmaksas medaļu “Tautu meita”.

Paziņojums saistībā ar karu Ukrainā Samlerhuset Group BV izpilddirektors Gregs Prosers 03.03.2022 Latvijas Monētu nams un Samlerhuset Group BV nosoda Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas rada traģiskas sekas iedzīvotājiem un apdraud Eiropu.

Prezentē Pasaules Čempionāta medaļas
Latvijas Monētu nams izgatavo IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 zelta, sudraba un bronzas medaļas.

Viena no pasaulē slavenākajām monētām – s overēns – p irmo reizi tika izlaista vairāk nekā pirms 500 gadiem. Soverēnu 1489. gadā izdeva karalis Henrijs VII . Karalis monētu nosauca par soverēnu , jo franču valodā souverain nozīmē augstākās varas turētāju, savukārt Anglijā sovereign nozīmēja arī karali vai karalieni, tādējādi monētas nosaukums...