Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.

Viena no nozīmīgākajām 2023. gadā izdotajām Latvijas monētu nama monētām ir veltīta dižajam latviešu dzejniekam – Imantam Ziedonim. Monēta izdota gadā, kad plaši tiek atzīmēta Imanta Ziedoņa 90. jubileja.

Imants Ziedonis ir viens no izcilākajiem un visvairāk lasītajiem latviešu dzejniekiem un publicistiem - īsās prozas žanra epifānija un literāro pasaku autors. I. Ziedonis ir arī  dižkoku kustības aizsācējs Latvijā un neatkarības atjaunošanas laika sabiedriskais darbinieks, Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts, Kultūras fonda un Latvijas institūta vadītājs. Pēc I. Ziedoņa scenārijiem radītas vairākas dokumentālās filmas. I. Ziedonis ir viens no izcilākajiem un populārākajiem latviešu dzejniekiem, spilgtākajām radošajām individualitātēm un ievērojamākajām personībām 20. gs. latviešu literatūrā un kultūrā.

Monētas aversā attēlots dzejnieka profils ar domīgi pieliktu roku pie lūpām. Aversa kreisajā malā Imanta Ziedoņa oriģinālā paraksta atveids. Zemāk dzīves gada skaitļi 1933 un 2013. Monētas dizains radīts par pamatu ņemot Leonīda Tugaļeva uzņemto fotogrāfiju.

Monēta izgatavota no visaugstākās proves zelta un pieejama divu veida specifikācijās – 0,5 g, 13,92 mm un 7,78 g, 22,5 mm.