Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.

Februāra sākumā Berlīnes naudas gadatirgus “World Money Fair” atkal pulcēja lielu skaitu kolekcionāru un numismātikas profesionāļu no visas pasaules. Par pasākuma goda viesi šogad tika uzaicināta pasaulē vecākā joprojām strādājošā naudas kaltuve “Monnaie de Paris”. Šī tradicionālā naudas kaltuve, kas dibināta 864. gadā, prezentēja 2024. gada absolūto izcilību: Parīzes Olimpiskās spēles ar daudziem numismātikas produktiem.

wmf2024-blogi-mdp-booth-560x315

Pasaulē lielākais sporta pasākums aizrauj arī kolekcionārus. Piemiņas monētas, kas godina Olimpiskās spēles un olimpiešus, ir ārkārtīgi vērtīgi guvumi kolekcionāriem. Tie ir reti pieejami un to tirāžas ir ļoti ierobežotas. Tas padara produktus pasaulē pieprasītus.

wmf2024-blogi-mdp-kollaasi-560x315

Kaltuve “Monnaie de Paris”, kas pazīstama ar saviem skaistajiem un unikālajiem monētu dizainiem, ir oficiālais Parīzes olimpisko spēļu piemiņas monētu izdevējs. Četru monētu zelta un sudraba komplekti un divu eiro īpašās piemiņas monētas prasmīgi apvieno sportu, vēsturi un augstas kvalitātes dizainu. “Monnaie de Paris” izstrādāja arī 1924. gada Parīzes olimpisko spēļu apbalvojumu medaļas pirms 100 gadiem.

 

Dzīvā mantojuma sargs

Francijā vecākais uzņēmums “Monnaie de Paris” jau vairāk nekā 12 gadsimtus piekopj augsta līmeņa metāla apstrādes mākslas un amatniecības tradīcijas. Savas ilgās vēstures laikā uzņēmums ir kalis visas Francijas valūtas  - no denjē līdz frankam un eiro. Uzņēmums numismātiem ir pazīstams ar savām monētām, medaļām un citiem inovatīviem kolekcionējamiem priekšmetiem. Tādas tēmas kā Napoleons vai Franču revolūcija gadiem ilgi ir fascinējušas kolekcionārus visā pasaulē.

 wmf2024-blogi-mdp-booth2-560x315

Francijas naudas kaltuve bija pirmā rūpnīca, kas dibināta Parīzē. 1973. gadā tā pārcēla ražošanu uz Pessac Francijas dienvidrietumos. Mūsdienās vēsturiskā ēka Parīzes centrā galvenokārt darbojas kā muzejs.

“Monnaie de Paris” ir pirmais publiskais uzņēmums Francijā, kas atzīts par dzīvā mantojuma uzņēmumu (Living Hertige Company). Uzņēmums ir apņēmies nodrošināt, lai senās senču zināšanas un tradīcijas, kas veido tā identitāti, tiktu saglabāta arī nākamajām paaudzēm.

 

Rekordlielais  apmeklētāju skaits

“World Money Fair” katru gadu notiek Berlīnē. Tas ir vadošais starptautiskais numismātikas nozares pasākums, kas pulcē dīlerus, aksesuāru piegādātājus, naudas kaltuves un izsoļu namus no visas pasaules, lai prezentētu savu numismātikas izstrādājumu klāstu. Pasākumā tika piedāvāta plaša jauno un seno monētu izvēle, inovatīvi kolekcionējami priekšmeti, kā arī jaunākie sasniegumi ražošanas un kalšanas tehnoloģijās.

“World Money Fair” gadatirgus un izstāde tiek organizēta kopš 1972. gada. Katru gadu tā kļūst par nozīmīgu numismātikas kopienas tikšanās un tirdzniecības forumu. 2024. gada pasākums pulcēja 300 izstādes dalībniekus no vairāk nekā 50 valstīm. Trīs dienu laikā Estrel Kongresu centru apmeklēja rekordliels apmeklētāju skaits – 13 500.

 wmf2024-blogi-yleisoa-560x315

Svarīga mūsu darba sastāvdaļa

Berlīnes naudas izstāde un gadatirgus ir svarīga Latvijas Monētu nama gada plāna sastāvdaļa. Tikšanās ar pasaules vadošajām naudas kaltuvēm un individuālajiem tirgotājiem ļauj mums turpināt piedāvāt Latvijas kolekcionāriem interesantākos produktus numismātikas pasaulē.