Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.

Latvijas Monētu nams izgatavo IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 zelta, sudraba un bronzas medaļas.

Medaļas dizainā izmantots IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 oficiālais logotips – hokeja spēlētājs uz stilizēta hokeja laukuma fona. Logotipa tēma tiek turpināta šķautņu veidā pa medaļas perimetru. Gar medaļas ārmalu turnīra nosaukums IIHF ICE HOCKEY WORLD CHAMPIONSHIP un čempionāta norises vieta RIGA LATVIA.

“Medaļas tematikā vēlējāmies izmantot hokeja elementu, kas, mūsuprāt, stilistiski sader kopā ar godalgu dizainu. Ar gala rezultātu esam ļoti apmierināti. Tāpat neesam aizmirsuši par Latvijas nacionālo simboliku, kas izmantota medaļu lentītēs,” sacīja vietējās orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis.Prezentē Pasaules Čempionāta medaļas

Medaļu dizains izstrādāts cieši sadarbojoties IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 orgkomitejas un Latvijas Monētu nama speciālistiem. Līdzīgi kā viss čempionāta sagatavošanas posms, arī medaļu izstrāde norisinājās triecien tempā. Medaļu dizaina izstrādes un saskaņošanas process, kas parasti ilgtu vairākus mēnešus, šoreiz tika operatīvi veikts dažu nedēļu laikā.

“Mēs ar lielu prieku un entuziasmu uzņēmāmies godpilno uzdevumu nodrošināt IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 apbalvojumu medaļas. Lai arī monētu un medaļu izdošana ir Latvijas Monētu nama specialitāte, šis uzdevums bija liels izaicinājums – galvenokārt ierobežoto termiņu dēļ. Tika pieliktas lielas pūles, lai radītu šo skaisto medaļu dizainu un nodrošinātu to izgatavošanu un savlaicīgu piegādi. Ar rezultātu esam vairāk nekā apmierināti! Esam pārliecināti, ka sportistiem tās patiks un vēl ilgi paliks atmiņā.” sacīja Latvijas Monētu nama mārketinga vadītājs, Gints Rijnieks.

IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 oficiālo medaļu kalšanu Latvijas Monētu nams uzticējis Norvēģijas monētu kaltuvei, kurā kalta arī Nobela Miera Prēmijas medaļa. Šī gada Pasaules Čempionāta Hokejā medaļas izcelsies ar īpaši lielu diametru – veseli 10 cm, bet tās svars vairāk nekā 400 g.