Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.

Šogad Latvija svin nozīmīgu gadadienu – 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar lielu balsu vairākumu apstiprināja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarāciju. “Latvijas monētu nams” par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmitajai gadadienai dāvina iedzīvotājiem īpašu šim notikumam veltītu bezmaksas medaļu “Tautu meita”.

“4.maijs mūsu valstī ir svarīgs datums, kas simbolizē neatlaidību, neizzūdošu cerību un dzimtenes mīlestību. Lai arī Covid-19 pandēmijas dēļ publiskie svētku pasākumi ir atcelti, mēs aicinām iedzīvotājus atcerēties šo nozīmīgo dienu un ģimenes lokā svinēt Latvijas neatkarības atjaunošanas 30.gadskārtu. Mēs priecājamies arī pasniegt šim Latvijas būtiskajam notikumam veltītu unikālu piemiņas lietu – bronzas dziļa reljefa medaļu “Tautu meita”. Monētas un medaļas ir veids, kā varam saglabāt liecības par šo laikmetu un nodot kultūras vērtības nākamajām paaudzēm, tāpēc esmu pārliecināts, ka šī īpašā medaļa atgādinās par nozīmīgo jubileju vēl daudzu gadu garumā. Piemiņas medaļa ir dāvinājums iedzīvotājiem – ikviens to var pasūtīt bez maksas, sedzot tikai piegādes izmaksas,” stāsta “Latvijas Monētu nams” mārketinga un tirdzniecības vadītājs Gints Rijnieks.

Medaļas aversā attēlota sēdoša tautu meita, kas vienu roku ir uzlikusi uz ozollapu vainaga – spēka un izturības simbola. Otrā rokā tautu meita tur zobena kātu, sniedzot drosmi un gribasspēku cīņai par tēvzemi. Pie meitenes kājām ir izkaisītas labības vārpas, kas simbolizē pārticību un dzimto zemi. Gar medaļas aversa ārmalu vijas uzraksts “Par brīvību un par tēvu zemi”. Medaļas reversā attēlots ozola lapu vainags, centrā ietverot nozīmīgos gada skaitļus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – “30 gadu”, savukārt gar reversa ārmalu vijas uzraksts “Latvijas neatkarības atjaunošanai 1990–2020”.

Medaļa ir izgatavota no bronzas un tai raksturīgs īpaši dziļš reljefs. Tās diametrs ir 38,61 mm, savukārt svars 33,39g. Medaļas pēc “Latvijas Monētu nama” pasūtījuma izkaltas “Nīderlandes Karaliskā kaltuvē” (“Royal Dutch Mint”). Tas ir uzņēmums ar vairāk nekā 200 gadu pieredzi monētu kalšanā, kura viens no darbības virzieniem ir monētu izgatavošana nacionālajām bankām visā Eiropas Savienībā.