Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.
Zelta monēta

Atzīmējot Pirmā pasaules kara simtgadi, Samlerhuset Group un Monnaie de Paris, Francijas visilgāk pastāvošā organizācija un vecākais uzņēmums pasaulē, šodien izdeva pirmo no Francijā sertificētā Fairmined zelta izgatavoto monētu.

Monētas nosaukums ir Paix (no franču valodas - miers), un tā ir kalta Monnaie de Paris darbnīcu sirdī, Kolumbijas kalnrača Alfredo Gonzalesa (Alfredo Gonzales) klātbūtnē.  Alfredo katru dienu smagi strādā, lai veicinātu atbildīgu izrakteņu ieguvi. Viņš piedalījās pasākumā, pārstāvot Fairmined amatnieku kalnrūpniecības organizācijas no Kolumbijas un Peru, kur iegūts monētās izmantotais godīgas ieguves zelts.

Samlerhuset Group un Monnaie de Paris, Francijas visilgāk pastāvošā organizācija un vecākais uzņēmums pasaulē, šodien izdeva pirmo no Francijā sertificētā Fairmined zelta izgatavoto monētu.

Fairmined zeltaEiropas numismātikas uzņēmums Samlerhuset Group, kura daļa ir arī Latvijas Monētu nams, ierosināja sadarbību starp Monnaie de Paris un Atbildīgas derīgo izrakteņu ieguves aliansi (Alliance for Responsible Mining), kas izveidoja Fairmined standartu. Samlerhuset Group ir palīdzējis Fairmined izveidot labas uzņēmējdarbības iespējas monētu ražošanas nozarē un apstiprinājis lielu Francijas monētu pasūtījumu no Fairmined zelta. Monētas būs pieejamas monētu kolekcionāru tirgos visā Eiropā.

Monnaie de Paris uzņemas vadošo lomu, sniedzot pozitīvu piemēru citām kaltuvēm, lai atbalstītu atbildīgas amatniecības zelta ražotājus. Turklāt viņi sniedz iespēju Francijas un Eiropas monētu kolekcionāriem atbalstīt Fairmined sertificētās kalnrūpniecības organizācijas un iegādāties monētu, kas izgatavota no ļoti retā un ētiski sertificētā zelta.

Par Atbildīgas kalnrūpniecības aliansi

Izkalta īpaša Nobela Miera prēmijas medaļaAtbildīgas kalnrūpniecības alianse, kura darbību uzsāka 2004 gadā, tika izveidota, lai mudinātu nelielās izrakteņu ieguves organizācijas pievienoties sociāli atbildīgai un videi draudzīgai darbībai, vienlaikus uzlabojot tajās strādājošo darbinieku un viņu ģimeņu dzīves apstākļus. Alianse izveidoja Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu, kas mazajiem atbildīgajiem izrakteņu ieguves uzņēmumiem nodrošināja piekļuvi starptautiskajam zelta tirgum. Mūsdienās par IDB-MIF, Šveices juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražotāja „Chopard” un daudzu citu uzņēmumu atbalstīšanu 11 kalnrūpniecības organizācijas no 4 dažādām valstīm ir ieguvušas Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu. Atbildīgas kalnrūpniecības aliansei ir pievienojušies arī 120 uzņēmumi no 21 valsts, kas izmanto godīgi iegūtu zeltu, tādējādi saviem produktiem piešķirot papildu vērtību.
  
Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo monētu, lūdzu zvaniet 67320153 vai 67320152, vai apmeklējiet vietni - https://www.monetunams.lv/moneta-no-monnaie-de-paris-kaltuves