Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.

Zelta monētas ir viens no sabiedrības stūrakmeņiem, kas nav atdalāms no valsts, tās veicina tirdzniecību, urbanizāciju un pat karus. Cilvēce zelta monētas izmanto jau vairāk nekā 2 500 gadus. Tās iemieso varu, skaistumu un slavu. Tā ir atlīdzība par godīgu darbu un samaksa par nodevību; visvairāk sargātais dārgums un lielākais vilinājums; radīšanas un iznīcināšanas instruments. Jau kopš laika, kad Mazāzijā tika izkaltas pirmās zelta monētas, šis norēķinu līdzeklis ir daļēji ietekmējis vēstures notikumu gaitu. Romas impērijas ģenerāļi par uzvaru karā ar zelta monētām atalgoja karavīrus, viduslaikos bagātnieki ar tām pirka indulgences, alkas pēc zelta vadīja spāņu iekarotājus, bet vēlāk – Ziemeļamerikas ieceļotājus, stāsti par nacistu zeltu nodarbina dārgumu meklētāju iztēli.

Money that changed the world
Zelta monētu vēsture ir sena un neparasta, bet norvēģu numismātikas eksperts Sveins H. Gullbeks (Svein H. Gullbekk) grāmatā „Nauda, kas mainīja pasauli”, aptverot zelta monētu un valūtu attīstību no 7. gadsimta p.m.ē. Mazāzijas pilsētās līdz varenākajām mūsdienu pasaules valstīm, apņēmīgi nirst vēstures okeānā.  Bagātīgi ilustrētajā grāmatā, pārkāpjot laikmetu un valstu robežas, apkopota informācija par interesantākajām, vērtīgākajām un noslēpumainākajām zelta monētām. Šis saistošais izglītojošais izdevums ir radīts, autoram apzinoties, ka līdz šim nav tikusi izdota grāmata, kurā būtu izsmeļoši izklāstīta visa zelta monētu un valūtu vēsture. Grāmatas lappusēs numismāts S. H. Gullbeks apkopojis vairākas desmitgades uzkrātās zināšanas, vēloties tās nodot ne tikai ekspertiem, bet arī zelta monētu interesentiem.  Vienkāršā un skaidrā valodā sarakstītā grāmata apmierinās kolekcionāru ziņkāri un cerības. Šī ir iespēja iepazīties ar zelta monētām, kas gadsimtiem ilgi nokļuvušas tikai izredzēto rokās.
 
Uzņēmumu grupas „Samlerhuset” izdoto grāmatu piedāvā SIA „Latvijas Monētu nams” – pasaules slavenāko kaltuvju pārstāvis un oficiālais kolekcijas monētu izplatītājs Latvijā.
 
Grāmatas autors ir Sveins H. Gullbeks – numismātikas profesors Oslo Universitātes kultūrvēstures muzejā un starptautiskā mērogā atzīts kolekcionārs, kurš visā Eiropā lasa aizraujošas lekcijas par monētām un medaļām. Sveins H. Gullbeks ir autors daudzām publikācijām par naudas vēsturi, bet šobrīd vada starptautisku pētniecības projektu „Reliģija un nauda: pestīšanas ekonomika viduslaikos”.