Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.


Vai Jūs zinājāt, ka katras Faberžē olas dizains un stāsts ir unikāls un ka visās olās bija apslēpti dažādi pārsteigumi?


Faberžē olas Katra Faberžē ola tika izgatavota lielā slepenībā un ar lielu rūpību. Izgatavošanas laiks aizņēma pat veselu gadu, lai katrs dārgakmens, katrs rotājums un iekšā esošais noslēpums būtu ideāls un savā vietā. Neviena cita juveliera darinājumi nespēja līdzināties smalkajiem Faberžē meistardarbiem. Vairāk kā gadsimtu vēlāk Faberžē olas ir saglabājušās kā juveliermākslas kvalitātes un bagātības etalons.

Meistarīgajam juvelierim Pēteram Karlam Faberžē tika dota pilnīga mākslinieciskā brīvība un viņš varēja radīt olas par jebkuru tēmu pēc paša izvēles. Viņam bija jāievēro tikai viens noteikums: katrā olā bija jābūt apslēptam pārsteigumam. Faberžē nelika saviem karaliskajiem patroniem vilties. Katrā krāšņajā čaulā viņš ielika mazu brīnumu. Olās tika apslēpti tādi pārsteigumi kā mehānisks gulbis, zilonis, miniatūra pils no zelta, 11 miniatūri portreti uz molbertiem un precīza Kronēšanas karietes kopija, kuras izgatavošana aizņēma gandrīz 15 mēnešus.

Katru gadu Karls Faberžē savā ateljē saņēma pasūtījumu izgatavot arvien izsmalcinātākas olas no vislabākajiem materiāliem: dārgmetāliem, dārgakmeņiem, emaljas, auduma, pat spalvām un ziloņkaula! Darbs pie vienas šādas olas ilga visu gadu. Pēc Aleksandra III nāves šo tradīciju turpināja viņa dēls Nikolajs II, dāvinādams olas savai mātei Marijai un sievai Aleksandrai. Bez Krievijas cariem Faberžē olas varēja atļauties iegādāties tikai bagātākie Sanktpēterburgas iedzīvotāji.

Izstrādājums veidots uz olas „Lieldienu ola” pamata. Tās aversā redzama no emaljas izgatavotā oriģinālās Faberžē olas kopija. Reversā attēlots stilizēts juvelierizstrādājums – ola, atverot ārējo slāni, redzams iekšpusē paslēptais pārsteigums. Tas atspoguļo visiem Faberžē izstrādājumiem raksturīgo pazīmi – katrā juvelierizstrādājumā - olā vienmēr paslēpts pārsteigums: miniatūras, uzgriežamas rotaļlietas, skulptūriņas u. t. t. Augšpusē angļu un krievu valodā izkalts uzraksts „Karaliskie Faberžē šedevri”.


Vairāk informācijas >>