Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.


Mēs ar lielu prieku piedāvājam jaunu unikālu “Latvijas Monētu nams” kolekciju, kas veltīta Latvijas pilsētām. Tās ir īpaši skaistas krāsainas monētas, kurās iemūžinātas Latvijas pilsētu simboliskās vietas, skati un ēkas. Mūsu zeme ir bagāta ar brīnišķīgām vietām. Katrai pilsētai ir savs īpašs un unikāls stāsts par tās vēsturi, iedzīvotājiem, kultūras pieminekļiem un tās visas ir pelnījušas tikt iekļautas jaunajā apzeltīto monētu kolekcijā – Jūrmala, Saulkrasti, Rēzekne, Liepāja, Valmiera, Bauska un daudzas citas lielākas un mazākas pilsētas. Tās visas ir svarīgas un visas ir mūsu bagātība!


Latvijas lielākās pilsētasKrāsainie pilsētu attēli īpašā aukstās emaljas tehnikā uzklāti uz viena lata monētām, jo kas gan vēl labāk simbolizē Latvijas bagātību, kā mūsu pašu mīļie lati. Lai gan nu jau tie sāk pārklāties ar vēstures putekļiem, mēs nevēlamies tos aizmirst. Turklāt, lai kolekcija būtu vēl skaistāka un greznāka, lata monētas ir apzeltītas ar vistīrāko 24 karātu zeltu!

Kolekcijas pirmās monētas aversā ir attēlota Rīgas panorāma, kurā saskatāmi Rīgu simbolizējošie torņi, Daugavas tilti un Vecrīga. Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un galvenais rūpnieciskais, darījumu, kultūras, sporta un finanšu centrs Baltijas valstīs, kā arī nozīmīga ostas pilsēta. Ar aptuveni 700 tūkstošiem iedzīvotāju tā ir lielākā pilsēta Baltijas valstīs un trešā lielākā pilsēta visā Baltijas jūras reģionā. Rīgas pilsētas platība ir 307,17 km2. Galvaspilsētā un tai pieguļošajās teritorijās dzīvo aptuveni puse visu Latvijas iedzīvotāju!

Kolekcijas otrā monēta ir veltīta Daugavpilij un tās aversā attēloti Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārti. Cietoksnis ir ievērojamākais Daugavpils kultūrvēsturiskais piemineklis. Daugavpils ir viena no deviņām republikas nozīmes pilsētām valstī. Tās kopējā platība ir 72,48 km2 un iedzīvotāju skaits aptuveni 95 tūkstoši. Tā ir Latvijas otra lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita pēc Rīgas. Pilsētas lielākā daļa atrodas senās Daugavas gultnē, kas tās teritorijā ir šaura - pilsēta izvietojusies Daugavas abos krastos. Daugavpils ir Latgales reģiona lielākā pilsēta, rūpniecības, izglītības centrs, kā arī nozīmīgs kultūras, sporta un atpūtas centrs. Vēstures avotos tā pirmo reizi minēta jau 1275. gadā.

Līdzīgi kā pirmās divas monētas, katras kolekcijas monētas aversā ir attēlota kāda pilsētu simbolizējoša vieta vai objekts. Monētu reversā Latvijas republikas ģerbonis.


Vairāk informācijas >>