Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.


2016. gada Nobela Miera prēmijas laureāta, Kolumbijas prezidenta Huana Manuela Santosa Kalderona, attēls Norvēģijas galvaspilsētā Oslo 10. decembrī rotās īpašu zelta medaļu. Jāuzsver, ka tā ir izkalta no Kolumbijā godīgā ceļā iegūta dārgmetāla.

 

Izkalta īpaša Nobela Miera prēmijas medaļaKolumbijā nelielajiem legālajiem kalnrūpniecības uzņēmumiem arvien lielāka uzmanība būs jāpievērš valstī uzsāktajam miera procesam un šajā nozarē strādājošo cilvēku labklājībai. Kolumbijas zelta ieguves nozarē līdz šim dominēja neformālas vienošanās, bet pirms tam nemiernieku grupējumi zelta ieguves izmantoja naudas atmazgāšanai un bruņotu konfliktu finansēšanai.
 
Nobela Miera prēmijas medaļas izgatavošanai nepieciešamais zelts iegūts no divām nelielām reģionālajām Kolumbijas raktuvēm. Viena daļa atceļojusi no dažādus zelta ieguvējus apvienojošā kooperatīva „Coodmilla” Lajanadosas (La Llanados) pulsētā, Nariņjo (Nariño) reģionā, kas ir nopietni cietusi bruņotajos konfliktos.

Otra medaļai paredzētā zelta daļa iegūta no „Cooperativa Agrominera de Íquira” Uilas (Huila) reģionā. Šis kooperatīvs ir viens no pirmajiem Kolumbijā, kas sāka piemērot atbildīgas kalnrūpniecības principus. 2015. gadā, izmantojot šajā kooperatīvā iegūto zeltu, izkaltas Kannu kinofestivāla un Nobela Miera prēmijas medaļas.

Iniciatīvu Nobela Miera prēmijas medaļu izkalt no zelta ar Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu aizsāka Norvēģijas monētu kaltuve, kura iekļauta „Samlerhuset Group” sastāvā, kas no 1901. gada izgatavo Nobela Miera prēmijas medaļas, kā arī Atbildīgas kalnrūpniecības aliansē. Šīs iniciatīvas mērķis ir pierādīt, ka zelta ieguves mazie uzņēmumi visā pasaulē saskaras ar problēmām, kuras iespējams atrisināt, īstenojot atbildības un pārredzamības standartus, tādējādi sekmējot ilgtspējīgu attīstību.

2016. gada Nobela Miera prēmija Kolumbijas prezidentam Huanam Manuelam Santosam Kalderonam piešķirta par pusgadsimta garumā valstī ilgušā pilsoņu kara izbeigšanu, noslēdzot miera līgumu ar dumpiniekiem.Par Atbildīgas kalnrūpniecības aliansi

Izkalta īpaša Nobela Miera prēmijas medaļaAtbildīgas kalnrūpniecības alianse, kura darbību uzsāka 2004. gadā, tika izveidota, lai mudinātu nelielās izrakteņu ieguves organizācijas pievienoties sociāli atbildīgai un videi draudzīgai darbībai, vienlaikus uzlabojot tajās strādājošo darbinieku un viņu ģimeņu dzīves apstākļus. Alianse izveidoja Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu, kas mazajiem atbildīgajiem izrakteņu ieguves uzņēmumiem nodrošināja piekļuvi starptautiskajam zelta tirgum. Mūsdienās par IDB-MIF, Šveices juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražotāja „Chopard” un daudzu citu uzņēmumu atbalstīšanu 11 kalnrūpniecības organizācijas no 4 dažādām valstīm ir ieguvušas Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu. Atbildīgas kalnrūpniecības aliansei ir pievienojušies arī 120 uzņēmumi no 21 valsts, kas izmanto godīgi iegūtu zeltu, tādējādi saviem produktiem piešķirot papildu vērtību.
  
Vairāk informācijas: http://www.responsiblemines.org/

 

Par Nobela Miera prēmiju


Nobela Miera prēmiju iedibināja zviedru izgudrotājs un rūpnieks Alfrēds Nobels, kura interešu jomas bija zinātne, literatūra un sociālie jautājumi, kurus tajā laikā starptautiskā mērogā akcentēja kustība par mieru. Nobela Miera prēmijas medaļa jau kopš 1901. gada tiek kalta „Samlerhuset” uzņēmumu grupā iekļautajā Norvēģijas monētu kaltuvē.
 

Vairāk informācijas: http://samlerhuset.com/nobel-peace-prize-made-out-of-fairmined-gold/