Pieteikties

Reģistrēts klients:

67 060 578
Jūsu grozs ir tukšs.

Rīga. Šodien SIA Latvijas Monētu nams izdod apzeltītu piemiņas medaļu vēsturiskai personai, bijušajam Latvijas Valsts prezidentam – Kārlim Ulmanim (1877-1942). K. Ulmaņa piemiņas medaļa būs daļa no kolekcijas Latvijas ievērojamākie cilvēki, kura iekļaus 24 piemiņas medaļas ar prezidentiem, dzejniekiem, māksliniekiem, komponistiem un citu nozaru pārstāvjiem. Medaļu autore ir viena no vadošajām monētu un medaļu māksliniecēm Ligita Franckēviča.


Kārlis Ulmanis Anita Grēve, Latvijas Monētu Nams vadītāja: “Līdzšinējā pieredze rāda, ka latvieši ļoti novērtē medaļu kolekcijas, kas veltītas nacionālo vērtību apzināšanai un stiprināšanai. Tieši septembrī, mēnesī, kad Kārlis Ulmanis ir gan dzimis, gan miris, mēs veltām viņam īpašu piemiņas medaļu, lai viņu iemūžinātu. Piemiņas medaļu kolekcija ir veltījums Latvijā ievērību guvušām personībām dažādos laikmetos. Kolekcija Latvijas ievērojamākie cilvēki būs lielisks papildinājums Latvijas vēstures svarīgākajiem notikumiem veltītajām kolekcijām.”
 
Pirmajā piemiņas medaļas Kārlis Ulmanis aversā redzams viņa portrets, bet reversā ir mūsdienu Latvijas teritorijas karte, rotāta ar Latvijas karoga krāsām. Tā tika dekorēta lietojot tampogrāfiju – īpašu medaļu dekorēšanas tehniku. Tās svars ir 24 grami. Piemiņas medaļu kolekcijas medaļas ir izgatavotas no vara, pārklātas ar 24 karātu augstākās proves zeltu (999/1000). Pēc Latvijas Monētu Nama pasūtījuma tās tiks kaltas St. Paul naudas kaltuvēLielbritānijā. 
 
Kolekcijas Latvijas ievērojamākie cilvēki medaļas tiks veltītas un uz medaļām tiks attēlotas šādas personības: Kārlis Ulmanis, Zigfrīds Anna Meirovics, Rainis, Garlībs H. Merķelis, Jēkabs Ketlers, Jāzeps Vītols, Jānis Daliņš, Vilhelms Purvītis, Jānis Cimze, Ernst Johann von Biron, Kārlis Zāle, Inese Jaunzeme, Aspasija, Georgs Mancelis , Jānis Čakste, Zenta Mauriņa, Jurjāns Andrejs, Krišjānis Valdemārs, Kārlis Baumanis, Jānis Rozentāls, Johans Kristofs Broce, Kristofs Haberlands, Krišjānis Barons, Augusts Bīlenšteins.