*Vairāk informācijas par mūsu klasifikāciju šeit.


Latvijas Nacionālā opera un balets ir viena no Rīgas skaistākajām ēkām, kurā allaž skan brīnišķīga mūzika un plūst svinīgi tērptu skatītāju straumes. Šī majestātiskā ēka tika būvēta laikā no 1860. līdz 1863. gadam un toreiz tā bija pirmā tik liela brīvstāvošā sabiedriskā būve Rīgā. Tolaik tā saucās Rīgas Pilsētas Pirmais jeb Vācu teātris. Par spīti ugunsgrēkiem un postījumiem kara laikā, šis nams vienmēr ticis atjaunots un priecē mūs vēl 160 gadus pēc tā uzcelšanas.

  • Veltīta Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas 160 gadu jubilejai
  • Monēta ar vienu no Rīgas skaistākajām ēkām
  • Izgatavota no tīra (999,9/1000) zelta
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā
  • Tirāža tikai 500 vienību

Monētas aversā attēlota Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra ēka un strūklakas skulpturālā kompozīcija. Virspusē gar monētas malu izvietots uzraksts: „LATVIAN NATIONAL OPERA AND BALLET 160“.

Reversā izkalts monētas izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē, pie monētas malas, ir norādīts monētas nomināls: „TWO DOLLARS FIFTY CENTS“, apakšā – izdošanas gads: „2023“.

, es pasūtu zelta monētu „Latvijas Nacionālā opera un balets” par 139 € (+ 5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
13,92 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.