Transatlantiskais pasažieru tvaikonis „Titāniks“ tika uzbūvēts Īrijā, Belfāstā, 1912. gadā. Tolaik tas bija lielākais kuģis pasaulē. Tā garums sasniedza 269,1 m, platums – 28,2 m, augstums – 53,3 m. Turklāt „Titāniks“ tika būvēts, izmantojot tā laika progresīvākās tehnoloģijas, tas bija aprīkots ar jaunākajām drošības sistēmām, piemēram, ūdensnecaurlaidīgiem nodalījumiem un ērti lietojamām ūdensnecaurlaidīgām durvīm. Tādēļ jau pirms sava pirmā brauciena kuģis tika nosaukts par „sapņu kuģi“. Klīda runas, ka tas „nav nogremdējams“ un ir visdrošākais jebkad uzbūvētais kuģis.

  • Izgatavota no tīra (999/1000) zelta
  • Pieminot Titānika 110. nogrimšanas gadadienu un godalgotās filmas “Titāniks” 25. gadadienu
  • Tirāža - 9999 gab. visā pasaulē
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā

Monētas aversā attēlots majestātiskais „Titāniks“. Apakšā izkalts pilns kuģa nosaukums: „TITANIC R.M.S“ (Royal Mail Ship Titanic).

Reversā redzams Gibraltāra ģerbonis.  Gar monētas malu izvietots uzraksts: „ELIZABETH II D G REGINA“. Pievienots arī izdevējvalsts nosaukums: „GIBRALTAR“, monētas nomināls: „1/25 CROWN“ un izdošanas gads: „2022“.

Jā, es pasūtu zelta monētu „Titāniks” par 129 € (+5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Ja monēta neatbildīs Jūsu vēlmēm – varēsiet to atgriezt 15 dienu laikā no sūtījuma saņemšanas datuma.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Izdevējvalsts:
Gibraltārs
Nominālvērtība:
1/25 kronas (crown)
Metāls:
Zelts (999/1000)
Diametrs:
11 mm
Masa:
0,5 g
Tirāža:
9999 gab.