Poēmu "Tālavas taurētājs" 1902. gadā sacerēja latviešu prozaiķis un dramaturgs Rūdolfs Blaumanis, un jau vairāk kā gadsimtu katram latvietim tā ir patriotisma un drosmes simbols.

Poēmā vēstīts par Tālavas zemes sargu – taurētāju. Viņš no augstākās egles gala novēro Tālavu un tās apkārtni, spiegojot pēc ienaidnieka. Visnozīmīgākā poēmas daļa - jaunekļa lēmums ziedot savu dzīvību tēvu zemes labā. Brīdī, kad ienaidnieks centās piespiest taurētāju nodot savu tautu un necelt trauksmi, solīja saglabāt dzīvību, piedāvāja zeltu, godu un brīvību, taurētājs izvēlas savu pienākumu un saka godpilnus un cēlus vārdus: „Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods! Kas postīdams viņu šausta, uz pekli lai rauj to jods!“ Šī poēma kļuva par nozīmīgu latviskuma identitātes iezīmi.

 

  • Emocionāls motīvs – sargs, kurš dzīvību ziedo savas tautas labā
  • Veltīta R. Blaumaņa poēmas “Tālavas taurētājs” 120 gadu jubilejai
  • Izgatavota no 0,5 g tīra (999,9/1000) zelta
  • Tirāža tikai 500 vienību
  • Monēta elegantā kastītē
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā

Monētas aversā attēlots Tālavas taurētājs. Ar taures skaņām viņš brīdina savus tautiešus par briesmu tuvošanos. Viņš ir tērpies seno latviešu tērpā, rotās un galvassegā. Taurētājs ir attēlots starp egles zariem un fonā ir redzami ienaidnieku šķēpi. Gar monētas malu izkalti vārdi „TĀLAVAS TAURĒTĀJS“.

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē gar malu norādīts monētas nomināls: „TWO DOLLARS 50 CENTS“, apakšā – izdošanas gads: „2022“.

, es pasūtu zelta monētu „Tālavas taurētājs“ par 129 € (+ piegādes maksa 5,99 €). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 10 līdz 15 darba dienu laikā.


Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Metāls:
Zelts 999,9/1000
Diametrs:
13,92 mm
Masa:
0,5 g
Izdevējvalsts:
Niue salas
Kalšanas kvalitāte:
Proof
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Tirāža:
500 gab.