Piedāvājam Ukrainas cīņai par brīvību veltītu zelta monētu ar trīsžubura attēlu. Trīsžubura simbols apvieno pagātni ar tagadni – sākot ar Kijivas Krievzemi, no kuras nāk Ukrainas saknes. Gandrīz līdz pat 21. gadsimtam Padomju okupācija trīsžuburi bija aizliegusi, bet pēc tās sairšanas, 1992. gada februārī, atjaunotais Ukrainas parlaments šo zīmi apstiprināja kā vienu no trīs oficiālajiem valsts simboliem. Vēlāk, 1996. gadā, ģerboņa ar trīsžubura attēlu, statuss tika nostiprināts Konstitūcijā.

  • Monēta veltīta Ukrainas spēkam un nenogurstošai cīņai, aizstāvot ne tikai savu, bet arī citu tautu brīvību
  • Izgatavota no tīra (999,9/1000) zelta
  • 25 eiro no katras pārdotās monētas tiek ziedoti Ukrainas atbalstam fondā Ziedot.lv.
  • Stingri ierobežota tirāža - līdz 500 vienībām visā pasaulē
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā attēlots Ukrainas ģerbonis – trīsžuburis, to ieskauj ozollapu vainags un divi sakrustoti zobeni, apakšā redzama josta. Gar monētas malu izkalts sauklis: „СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!“.

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē, pie monētas malas, ir norādīts monētas nomināls: „TWO DOLLARS FIFTY CENTS“, apakšā – izdošanas gads: „2023“.

, es pasūtu zelta monētu „Par Ukrainas brīvību!” par 139 € (+ 5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
13,92 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.