1918. gadā piepildījās daudzu latviešu lolotais sapnis – viņu tēvzeme pasludināja neatkarību. Tomēr par alkām pēc neatkarības nācās maksāt ar asinīm, jo sākās divdesmit mēnešus ilgas neatkarības kaujas, kuru laikā Latvijai bija jāatgūst savas teritorijas no nelūgtiem ciemiņiem, padomju varas, bermontiešiem un vāciešiem. Kaujās daudzi karavīri izcēlās ar izcilu drosmi, kuru Latvijas valdība vienkārši nevarēja nenovērtēt. Tādēļ tika izveidots Lāčplēša Kara ordenis. Par apbalvojuma dibināšanas dienu tradicionāli uzskata 1919. gada 11. novembri, kad Latvijas bruņotajiem spēkiem izdevās padzīt bermontiešus no Rīgas. Leģenda vēsta, ka Latvijas armijas komandieris, pulkvedis Jānis Balodis, izteica domu karavīrus ar vislielākajiem nopelniem apbalvot ar valsts nozīmes ordeni. Tomēr Lāčplēša ordenis pirmo reizi tika pasniegts tieši pēc gada, 1920. gada 11. novembrī, pēc visu nepieciešamo likumu pieņemšanas. Pirmajos gados ordenis tika pasniegts septiņām personām: ģenerālim Pēterim Radziņam, pulkvežiem Mārtiņam Peniķim, Krišjānim Berķim, Jūlijam Jansonam un Jānim Apinim, kā arī pulkvežleitnantiem Oskaram Dankeram un Jānim Puriņam.

  • ​Izgatavotas no 999,9/1000 zelta
  • Šīs monētas tirāža ir tikai 500 vienību
  • Veltīta pirmajam Latvijas militārajam apbalvojumam - Lāčplēša kara ordenim
  • Augstākā kalšanas kvalitāte – proof

Zelta monētas aversā ir attēlots Lāčplēša ordenis. Monētas malā redzams uzraksts: „LĀČPLĒŠA KARA ORDENIS” un „LĀČPLĒSIS MILITARY ORDER”.

Reversā redzams Niues salas ģerbonis. Monētas augšmalā ir izkalts tās nomināls: „DIVI DOLĀRI PIECDESMIT CENTU”, kā arī izdošanas gads – „2020”.

, es pasūtu monētu „Lāčplēša Kara ordenis” par 119 € (papildus samaksāšu 5,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2020
Metāls:
Zelts 999,9/1000
Diametrs:
13,92 mm
Masa:
0,5 g
Izdevējvalsts:
Niue salas
Kalšanas kvalitāte:
Proof
Nominālvērtība:
2 dolāri 50 centi
Tirāža:
500 gab.