Imants Ziedonis ir viens no izcilākajiem un visvairāk lasītajiem latviešu dzejniekiem un publicistiem - īsās prozas žanra epifānija un literāro pasaku autors. I. Ziedonis ir arī  dižkoku kustības aizsācējs Latvijā un neatkarības atjaunošanas laika sabiedriskais darbinieks, Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts, Kultūras fonda un Latvijas institūta vadītājs. Pēc I. Ziedoņa scenārijiem radītas vairākas dokumentālās filmas. I. Ziedonis ir viens no izcilākajiem un populārākajiem latviešu dzejniekiem, spilgtākajām radošajām individualitātēm un ievērojamākajām personībām 20. gs. latviešu literatūrā un kultūrā.

  • Ziedonis - viens no izcilākajiem latviešu dzejniekiem
  • Pieminot Imanta Ziedoņa 90. jubileju
  • Monēta no tīra 999,9/1000 zelta
  • Pieejama tikai Latvijas monētu namā

Monētas aversā attēlots dzejnieka profils ar domīgi pieliktu roku pie lūpām. Aversa kreisajā malā Imanta Ziedoņa oriģinālā paraksta atveids. Zemāk dzīves gada skaitļi 1933 un 2013. Monētas dizains radīts par pamatu ņemot Leonīda Tugaļeva fotogrāfiju.

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē, pie monētas malas, ir norādīts monētas nomināls: “TWO DOLLARS FIFTY CENTS”, apakšā – izdošanas gads: “2023”.

, es pasūtu zelta monētu „Imants Ziedonis” par 139 € (+ 5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
13,92 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.