2023. gada Dziesmu un deju svētki ir īpaši ar to, ka aprit 150 gadi, kopš pašiem pirmajiem dziesmu svētkiem 1873. gadā. Folklora vēsta, ka prasme dziedāt un dejot ir ieaudzināta katram latvietim jau šūpulī un ka Latvija ir zeme, kas dzied. Tāpēc nav brīnums, ka Dziesmu un deju svētki kā Latvijas nozīmīgākā kultūras iezīme, ko nav ietekmējis laiks un kas nepakļaujas aizmirstībai, pastāv jau 150 gadus!

  • Izgatavota no tīra 999,9/1000 zelta
  • Izdota par godu Dziesmu svētku 150 gadu jubilejai
  • Stingri ierobežota tirāža – tikai 150 monētas
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā attēlota jauna meitene un puisis deju solī. Fonā redzamas jaunās Dziesmu svētku estrādes aprises. Gar aversa ārmalu spēcīgie Jura Alunāna vārdi no dziesmas "Nevis slinkojot un pūstot" - AUGSIM LIELI, AUGSIM STIPRI, BŪSIM SVEIKI, VESELI. UZDZIEDĀSIM UZDZIEDĀSIM, AUGSTU LAIMI LATVIJAI.

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē, pie monētas malas, ir norādīts monētas nomināls: „FIVE DOLLARS“, apakšā – izdošanas gads: „2023“.

, es pasūtu zelta monētu „Dziesmu un deju svētki 2023” par 299 €. Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
1,2 g
Diametrs:
18 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
150 gab.