Ar prieku piedāvājam zelta monētu, kas veltīta Latvijas dalības Eiropas Savienībā 20. gadadienai. 
Latvija, tiklīdz atguva neatkarību, tāpat kā citas no komunistiskā bloka atbrīvojušās valstis, saprata, ka turpmākais ceļš uz priekšu ir tiekties uz dalību NATO un ES, tādējādi pievienojoties pārtikušajām Rietumvalstīm. Pāreja no plānveida ekonomikas uz brīvo tirgu bija sarežģīta, taču nepieciešama, lai kļūtu par modernu Eiropas valsti. Pakāpeniski uzlabojoties situācijai atvērtajā valsts tirgū, Latvija kļuva par Eiropas Savienības asociēto dalībvalsti. Drīz Latvija kopā ar piecām citām valstīm uzsāka sarunas par dalību ES un 2003.gadā jau parakstīja pievienošanās līgumu. Latvija oficiāli kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti 2004. gada. 1. maijā. 2004. gads kļuva par pagrieziena punktu mūsdienu Latvijas vēsturē – pēc vairāk nekā desmit gadus ilgām sarunām un pūliņiem valsts kļuva par dalībvalsti divās starptautiskajās organizācijās: NATO un Eiropas Savienībā. Dalība šajās organizācijās ir kļuvusi par pierādījumu Latvijas panākumiem dažādās jomās un oficiālu valsts apņemšanos aizstāvēt Rietumu vērtības.

  • Kalta no tīra (999,9/1000) zelta
  • Par godu Latvijas dalības ES 20. gadadienai
  • Ierobežota tirāža – 500 gab. visā pasaulē!
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversa centrā attēlota Eiropas personifikācija. Blakus Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kartes kontūras. Zemāk Baltijas valstu iestāšanās datums Eiropas Savienībā “01•05•2004”. Ap to attēlotas 27 zvaigznes, kas simbolizē ES dalībvalstis.

Reversā attēlots izdevējvalsts – Niue – ģerbonis. Monētas nominālvērtība “TWO DOLLARS FIFTY CENTS” (DIVI DOLĀRI PIECDESMIT CENTI) augšpusē, izdošanas gads “2024” apakšā.

, es pasūtu zelta monētu „20 gadi Eiropas Savienībā” par 149 € (+ piegādes maksa 5,99 €). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2024
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
13,92 mm
Kvalitāte:
Proof
Izkalta:
Norvēģijas Monētu kaltuve
Tirāža:
500 gab.