Senatnē latvieši ticēja visam dievu panteonam. Vieni pārvaldīja dzīvo pasauli, citi – mirušo, vieni rūpējās par lopiem un zemkopību, citi – par dzemdētājām un mājas pavardu. Katrai dievība bija sava zīme, simbols. Tiek uzskatīts, ka šīm zīmēm ir īpaša nozīme, kas izstaro noteiktu enerģiju. Ar šādiem simboliem cilvēki rotāja mājas, tos ieauda priekšautos, dvieļos, ieadīja cimdos. Simbolu valoda gadsimtu laikā nav zudusi. Piedāvājam jums zelta monētu, kurā iemūžināts augstākās senlatviešu dievības – Dieva – zīme. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz piesaistīt radošo enerģiju.

Dievs bija spēcīga būtne, tādēļ viņa zīmei cilvēki piedēvēja īpašas spējas. Dieva zīme, kas bija sastopams jau dzelzs laikmetā, ir trīsstūris (dažreiz tikai jumtiņš), kur viena smaile ir vērsta uz augšu – uz debesīm. Ar šādu zīmi rotāja sadzīves priekšmetus un rotaslietas. Par savdabīgu Dieva zīmes izpausmi uzskata māju slīpos jumtus, apgalvojot, ka senie latvieši šādus jumtus sāka būvēt, lai dzīvotu Dieva aizgādībā.

Šai zīmei, ko veido vienkārtējs vai daudzkārtējs trīsstūris, piešķirta īpaša nozīme. Ticēja, ka tā piesaista dievišķo radošo enerģiju, nodrošina varenā Dieva aizstāvību un mīlestību. Tā ir vīrišķās enerģijas zīme, kas simbolizē gudrību, taisnīgumu, prieku un skaistumu. Senie latvieši ticēja, ka Dievs mīt debesīs. Virs trīsstūra izvietotie trīs apļi simbolizē saules lēktu, zenītu un saules rietu.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Izgatavota no tīra 999/1000 zelta
  • Šīs monētas tirāža ir tikai 500 vienību 
  • Zelta monēta ar senlatviešu Dieva zīmi
  • Augstākā kalšanas kvalitāte - proof


Zelta monēta, kas rotāta ar Dieva zīmi – daudzkārtējs trīsstūris ar trīs apļiem augšpusē. Monētas ārējā gredzenā atkārtota trīsstūra zīme. Gredzena iekšpusē ir izkalts uzraksts „LATVIA” un norādīta monētas zelta tīrība.

Monētas reversā attēlots karalienes Elizabetes II portrets, ko ieskauj uzraksts „NIUE ISLAND” (Niue sala), „QUEEN ELIZABETH II” un „5 DOLLARS”. Reversā norādīts arī monētas izdošanas gads.

, es pasūtu zelta monētu „Dieva zīme” par 299 €. Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2019
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
5 dolāri
Metāls:
999,9/1000 zelts
Diametrs:
18 mm
Masa:
2 g
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.