Šogad mēs svinam Baltijas ceļa 30. gadadienu. Tam par godu esam izkaluši īpašu monētu šī vēsturiskā notikuma atcerei. Ekskluzīvs monētas dizains – tīra sudraba (999/1000) un koka apvienojums, kas rotāts ar autentisku fotogrāfiju fragmentiem, kurās iemūžināti Baltijas ceļa momenti. Monēta ir izkalta saskaņā ar augstākajiem kalšanas kvalitātes (proof) standartiem. Monētas tirāža ir stingri ierobežota – tikai 500 vienību!

Baltijas ceļš ir lielākā un nozīmīgākā akcija, kas pauž Baltijas valstu neatkarības atgūšanas centienus. Tā bija miermīlīga politiska demonstrācija, kas notika 1989. gada 23. augustā, kad apmēram 2 miljoni cilvēku sadevās rokās 600 km garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apstiprinot vienotību centienos pēc brīvības. Īsās un miermīlīgās politiskās demonstrācijas atblāzmas sākās jau daudz agrāk. Baltijas valstu klusā apņēmība aizkustināja rietumu iedzīvotājus un vēl vairāk iedvesmoja centieniem pēc neatkarības, ko vainagoja 1990. gadā pasludinātā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas neatkarība. 2009. gadā UNESCO iekļāva Baltijas ceļu „Pasaules atmiņu“ sarakstā.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Ar autentisku fotogrāfiju fragmentiem rotāta monēta.
  • Ekskluzīvs dizains – tīra sudraba un ozola duets
  • Izkalta par godu Baltijas ceļa trīsdesmitajai gadadienai
  • Stingri ierobežota tirāža – tikai 500 vienību

Monētas ārējais gredzens ir izgatavots no tīra sudraba, bet vidus ir veidots no cieta ozola. Monētas aversā attēlota visu trīs Baltijas valstu karte un Baltijas ceļa shēma. Tajā iegravēts uzraksts „VILNIUS-RĪGA-TALLINN”. Ārējā sudraba gredzenā izkalti fotografēti vēsturiskā Baltijas ceļa mirkļi. Augšpusē izvietots uzraksts „THE BALTIC WAY 23rd AUGUST 1989”.

Monētas reversā izkalts karalienes Elizabetes II portrets. Augšpusē izvietots uzraksts „QUEEN ELIZABETH II”, apakšpusē – izdevējvalsts „GHANA“ (Gana) un nomināls „5 CEDIS” (5 sedi). Gar monētas malu izkalts uzraksts „30th ANNIVERSARY OF THE BALTIC WAY 1989–2019”.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2019
Izdevējvalsts:
Gana
Nominālvērtība:
5 Ganas cedi
Metāls:
999/1000 sudrabs
Diametrs:
53,4 mm
Masa:
38 g (tīrs sudrabs - 36,5 g)
Iezīmes:
Monētas centrs no īsta ozola koka
Kvalitāte :
Proof, antīka apdare
Tirāža:
500 gab.

, es pasūtu sudraba monētu „Baltijas ceļam – 30 gadi par 249 €. Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.