• Izgatavota no tīra 999/1000 sudraba
  • Sudraba monēta ar seno Rīgas pilsētas zīmogu
  • Tirāža tikai 500 vienību!
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā attēlots 1347. gadā izgatavotais Rīgas zīmogs. Šis ir vecākais zīmogs, kas saglabājies un  tagad ir aplūkojams Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja ekspozīcijā. Zīmogā redzami pilsētas vārti un divi torņi, virs tiem – sakrustotas atslēgas. Paceltajos vārtos redzama lauvas galva. Gar monētas malu izkārtots stilizēts uzraksts: „SIGILLUM CIVITATIS RIGENSIS“ (tulkojumā no latīņu valodas – Rīgas pilsētas zīmogs).

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē, pie monētas malas, ir norādīts monētas nomināls: „ONE DOLLAR “, apakšā – izdošanas gads: „2023“.

Jā, es pasūtu sudraba monētu „Senais Rīgas pilsētas zīmogs“ par 149 € (+5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Ja izstrādājums neatbildīs Jūsu vēlmēm – varēsiet to atgriezt 15 dienu laikā no sūtījuma saņemšanas datuma.

Jebkurā laikā ir iespējams atteikties no kolekcionēšanas, paziņojot par to Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 67060578, e-pastu vai rakstveidā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
1 dolārs
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Diametrs:
38,61 mm
Masa:
20 g
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.