Šī monēta ir turpinājums gadsimtiem senajai tradīcijai Lieldienās priecāties un apmainīties ar Lieldienu olām. Ceram, ka Jums un jūsu tuviniekiem tā kļūs par jauku Lieldienu pārsteigumu.

Olu jau izsenis uzskata par Visuma, dzīvības un atdzimšanas simbolu. Zem tās čaulas slēpjas liels dzīvības spēks un no tās izšķiļas dzīva būtne. Senatnē olām piedēvēja brīnumainas īpašības. Ticēja, ka tās nodrošina auglību un labu ražu.
Laika gaitā kristiešu un pagānu tradīcijām apvienojoties, olas sāka krāsot dažādas krāsās un rotāt ar dažādiem rakstiem.

Olas Lieldienu tradīcijās ir kā dzīvības, atdzimšanas un auglības simbols. Tiek uzskatīts, ka, dāvinot krāsainas olas, tiek vēlēta veselība un labklājība.

  • Uzraksts PRIECĪGAS LIELDIENAS latviski un citās valodās
  • Tīra (999/1000) sudraba un ozolkoka kombinācija
  • Krāsains olas formas ozolkoka ieliktnis
  • Ideāla dāvana
  • Masa – 40g, diametrs – 55 mm
  • Tirāža – 499 gab. visā pasaulē

Monētas aversā ir redzams tradicionālais raksts un krāsām rotāta Lieldienu ola. Sudraba gredzenā ap to ir izkalts skaistu ziedu ornaments. Gar monētas malu vijas uzraksti dažādās valodās: „Priecīgas Lieldienas“.

Reversā, ozolkoka fragmentā redzams izdevējvalsts Niue ģerbonis. Sudraba gredzenu rotā ziedu ornaments. Augšpusē norādīts monētas nomināls: „FIVE DOLLARS”, vidū – izdošanas gads: „2022“.

, es pasūtu sudraba monētu „Lieldienu ola“ par 249 €. Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
5 dolāri
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Masa:
40 g
Diametrs:
55 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
499 gab.
Īpaša iezīme:
Krāsains ozolkoka ieliktnis