Dzintaru jau kopš senatnes novērtē ne tikai Baltijas valstu, bet arī tālāko zemju iedzīvotāji, kas viņus sasniedza pa dzintara ceļu. Šis ceļš jau 16. gadsimta sākumā savienoja Baltijas un Vidusjūras krastus. Baltijas dzintaru zināja un izmantoja grieķi, romieši, ēģiptieši un arābi. Ar to ne tikai rotājās – dzintaru izmantoja kā zāles, skaistumkopšanas līdzekli, vīraku un amuletu. Tika uzskatīts, ka tas var aizsargāt pret ļaunu un piešķirt spēku.

  • Izgatavota no tīra 999/1000 sudraba
  • Ar Baltijas jūras dzintara inkrustāciju
  • Veltīta Baltijas jūrai un tās dārgakmenim – dzintaram
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā attēlota Baltijas jūras piekrastes ainava. Piekrastes kāpu josla ar vientuļas priedes siluetu. Virs jūras mirdz saule, atstarojot starus uz ūdens virsmas. Saules vietā īsta dzintara inkrustācija. Ap dzintaru lokveidīgi radīts mirdzēšanas efekts. Gar monētas malu visu trīs Baltijas valstu nosaukumi, LIETUVA, LATVIJA, EESTI.

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē, pie monētas malas, ir norādīts monētas nomināls: „ONE DOLLAR“, apakšā – izdošanas gads: „2023“.

, es pasūtu sudraba monētu „Baltijas jūras dzintars” par 149 € (+ 5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
1 dolārs
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Masa:
15,55 g
Diametrs:
33 mm
Kvalitāte:
Proof
Īpaša pazīme:
Dabīga dzintara inkrustācija
Tirāža:
500 gab.