Uz šī denāra, kas tika kalts no 1458. līdz 1637. gadam, attēlota Jaunava Marijas ar Jēzus bērniņu. Sākumā denārs kā neliela sudraba monēta parādījās senajā Romā, un līdz 3. gadsimtam bija galvenā naudas vienība. Pirmo reizi denārs tika izkalts 269. gadā pirms mūsu ēras, bet to regulāra kalšana sākās no 211.

Monētas ar Jaunavas Marijas un Jēzus bērniņa attēlu bija pazīstamas arī ar nosaukumu Maddonnenmunzen – pateicoties šim attēlam, ungāru monētas ļoti atšķīrās no tām, uz kurām bija attēloti vairogi.

Madonnas ikonogrāfijai bija liela nozīme viduslaikos, it īpaši 12.–14. gadsimtā, un tā bija izplatīta gan austrumu, gan rietumu reģionos.


Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Monētas, uz kurām attēlota Jaunava Marija un Jēzus, ir zināmas kā Maddonnenmünzen
  • Masa – 0,5 g, diametrs – 15,5 mm
  • Izdošanas valsts: Ungārija
  • Monētas ir autentiskas (faktiskā monēta var atšķirties no vizuālajos attēlos redzamās)

Monētas aversā izkalts četrās daļās pārdalīts vairogs, kura katru daļu rotā dažādi Ungārijas karalistes simboli: Ungārijas Ārpādu jostas, kas simbolizē četras upes – Donavu, Tisu, Šajo un Dravu, Ungārijas dubultais krusts, Dalmācijas leoparda galva un Bohēmijas lauva. Vairoga vidū redzams Austrijas ģerboņa fragments.

Reversā attēlota Jaunava Marija ar Jēzus bērniņu rokās. Šeit izvietots arī uzraksts: „PATRONA VNGARIE“ (Ungārijas aizbildne).

Kopā ar sudraba monētu saņemsiet tās autentiskuma sertifikātu.

Specifikācijas
Izdevējvalsts:
Ungārijas Karaliste
Izdošanas gads:
1458-1637
Nominālvērtība:
1 denārs
Metāls:
Sudrabs
Diametrs:
15,5 mm
Masa:
0,5 g
Kvalitāte:
F-VF (fine/very fine)

, es pasūtu autentisks sudraba denārs „Madonna un bērns“ par 99 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.