Esam priecīgi Jūs iepazīstināt ar karaļa Džordža IV kronēšanas 200. gadadienai veltītu īpaša dizaina sudraba sovrinu.


Pirmos sovrinus sāka kalt 1489. gadā, karaļa Henrija VII valdīšanas laikā. Sovrinu svars bija uz pusi lielāks par tolaik Britānijā apgrozāmām parastām zelta monētām. Jaunā karaļa izdotās monētas bija izkaltas no zelta, jo tolaik Eiropa bija bagāta ar šo dārgmetālu, kas tika ievests no Rietumāfrikas. Vēlāk, pēc valdnieku maiņas, tika izkaltas jaunas monētas, bet 16. gadsimta sākumā sovrini tika izņemti no apgrozības. Tomēr 1817. gadā karalis Džordžs III atjaunoja vecās zelta monētas izdošanu, tā vēlēdamies uzsvērt Britānijas impērijas varenību. Monētu aversu rotāja skulptora Benedeto Pistruči radītais attēls – Sv. Jura cīņa ar pūķi. Tomēr jau 1821. gadā Lielbritānijas tronī kāpa cits karalis – Džordžs IV. Šis valdnieks nozīmīgākās Lielbritānijas zelta monētas Sv. Jura cīņas ainas attēlu aizstāja ar citu. Karalis Džordžs IV Britānijas vēsturē bija labi zināms savas apšaubāmās reputācijas un valsti smacējošās politikas dēļ, tomēr viņam bija izsmalcināta gaumes izjūta, tādēļ viņa valdīšanas laikā uzplauka māksla, arhitektūra, bet viņa lēmums mainīt sovrina izskatu atstāja nozīmīgas pēdas numismātikas vēsturē. Džordžs IV uzdeva jauno sovrina reversu izstrādāt gravierim Žanam Batistam Merlēnam. Tā 1825. gadā dzima viena no skaistākajām monētām Lielbritānijas vēsturē – Vairoga sovrins.


Kādēļ ir vērts iegādāties
?

  • Pirmo reizi vēsturē ikoniskais vairoga attēls uz sudraba sovrina
  • Par godu 200. gadadienai kopš Džordža IV kronēšanas - karaļa, kurš uz visiem laikiem mainīja sovrina vēsturi
  • Izgatavota no tīra 999/1000 sudraba
  • Augstākā kalšanas kvalitāte - proof


Uz sovrina aversa attēlots karaliskais ģerbonis, kurā atrodas četrās daļās sadalīts vairogs. Augšējā kreisajā un apakšējā labajā vairoga daļā attēlotas Anglijas trīs heraldiskās lauvas. Augšējā labajā vairoga daļā attēlots pakaļkājās izslējies rēcošs lauva – karaliskais Skotijas simbols. Apakšējā kreisajā vairoga daļā attēlota arfa, kas simbolizē Īriju. Vairoga vidū attēlots ar kroni rotāts Hannoveres karalistes ģerbonis. Vairogu ieskauj dekors, virs kura attēlots skaists kronis. Sovrina reversā izkalts uzraksts: „BRITANNIARUM REX FIG: DEF:“ (Visi Britānijas karaļi, ticības aizstāvji).

Monētas reversā attēlots karalienes Elizabetes II portrets. Gar monētas malu izvietots uzraksts: „ELIZABETH II DEI GRA REGINA“ (Elizabete II, karaliene pēc Dieva gribas), norādīta izdevējvalsts: „GIBRALTAR“ un izdošanas gads: „2021“.

, es pasūtu sovrinu „Sudraba vairogs“ par 79 € (+5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Lūdzu ņemiet vērā, ka aptuvenais piegādes laiks ir 1-2 nedēļas.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdevējvalsts:
Gibraltārs
Izdošanas gads:
2021
Nominālvērtība:
1 sovrins
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Diametrs:
22,05 mm
Masa:
7,98 g
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
99 999 gab.