Ziemas piedāvājums! Sudraba monēta ar ziemas pasaku tēliem no Krievijas – Salatēvs un viņa mazmeita Sniegbaltīte. Pasaulē ir tikai 5000 šādu monētu! Šī skaistā dizaina monēta tiek piegādāta neparastā koka matrjoškas lelles kastē. Katrai monētai ir savs numurs!

Saltēvs ir neatņemams ziemas svētku pavadonis Krievijā, Baltkrievijā un citās Austrumeiropas valstīs. Pasakās un leģendās viņš pieminēts jau kopš senatnes, vēl pirms Krievijas teritorijā nostiprinājās kristietība. Stāsta, ka Saltēvs reiz bijis ļaunais ziemas burvis, dēmons. Lai izpirktu nodarītās pārestības, viņam nācies Ziemassvētku priekšvakarā apmeklēt bērnus, nest viņiem dāvanas un glābt no ļaunās raganas Jagas.

19. gadsimta krievu mākslinieki izkopa Saltēva personāžu, pārvērta viņu par labsirdīgu vectētiņu, kas Ziemassvētkos apmeklē labos bērnus, nesot viņiem dāvanas. Tajā pašā laikā par viņa pavadoni kļuva mazmeitiņa Sniegbaltīte – skaista meitenīte ar gaišiem matiem un sārtiem vaigiem. Tomēr tas nav jauns personāžs. Folklorā ir stāsti par Pavasara un Ziemas meitu Sniegbaltīti, kuru pieņēmis bezbērnu pāris. Meitenei neļāva atstāt mājas, bet vienreiz tā izbēgusi, lai satiktos ar vienaudžiem. Iemīlējusies vienā puisī, Sniegbaltīte izkususi. Šis traģiskais stāsts mūsdienās tiek reti pieminēts – mūsdienās Sniegbaltīte ir līksma un jautra Salatēva pavadone, kas viņam palīdz izdalīt dāvanas.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Vienreizīgs dizains, kas atspoguļo krievu interpretāciju par Salatēvu un viņa mazmeitu Sniegbaltīti.
  • Skaistā apdare un ledainās krāsas rada īstu ziemas sajūtu.
  • Slavenā tradicionālā krievu rotaļlieta (matrjoška) izmantota kā īpaša monētas kastīte.
  • Monēta izgatavota no tīra 999/1000 sudraba.
  • Katrai monētai ir savs numurs!

Monētas averss - uz sarmas rakstu fona, balstoties uz nūjas, māj Salatēvs. Sniegbaltīte, notupusies blakus, draudzīgi smaida. Apakšpusē izkalts uzraksts „Дед Мороз и Снегурочка“. 

Monētas reversā attēlots karalienes Elizabetes II portrets, ko ieskauj uzraksts „ELIZABETH II“ un „SOLOMON ISLANDS“. Apakšpusē izvietots monētas nomināls (5 Zālamana salu dolāri) un sudraba tīrība.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2019
Metāls:
999/1000 sudrabs
Kvalitāte:
proof
Izmērs:
45 mm x 30 mm
Masa:
1 unce
Izdevējvalsts:
Zālamana salas
Nominālvērtība:
5 dolāri
Tirāža:
5000 gab.

, es pasūtu sudraba monētu „Salatēvs un sniegbaltīte” par 149 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.