Piedāvājam 1565. gadā Latvijā kaltas monētas kopiju no tīra 999/1000 sudraba! Gabaliņš Latvijas vēstures rokas stiepiena attālumā.

Krievijas un senās Livonijas kara laikā Livonijas politiskā karte ievērojami mainījās. Tartu bīskapiste jau 1558. gadā tika atdota Krievijai, Sāres-Lēnes bīskapijas bīskaps Johans fon Minhauzens savus valdījumus pārdeva Dānijas karalistei, kura atsūtīja hercogu Magnusu, lai to pārvaldītu. 1562. gadā tika izformēts Livonijas ordenis, bet tā pēdējais mestrs Gothards Ketlers kļuva par Polijas karalim pakļautu Kurzemes hercogu. Jau 1561. gadā Tallina zvērēja uzticību Zviedrijas karalim Ērikam XIV. Tikai nesalaužamā Rīga vēl divas desmitgades saglabāja brīvību un neatkarību. Tāpēc ceram, ka brīvās Rīgas pusmarkas kopija, kas piesaista ar īpašo dizainu, izdaiļos un papildinās Jūsu kolekciju.

Nenokavē šo iespēju, jo tikai "Latvijas Monētu nams" klientiem ir iespēja iegūt šo monētas kopiju!

  • Augstākās Proof kvalitātes kopija
  • 1 unce tīra 999/1000 sudraba
  • Tirāža – tikai 500 kopijas
  • Īpaši precīzi izstrādātas detaļas

1565. gadā izdotās Rīgas pusmarkas aversā, tika attēlotas divas sakrustotas atslēgas ar nelielu krustu virs tām. To visu ierāmēja Renesanses stila vairogs. Atslēgas simbolizēja Sv. Pēteri, pirmo Rīgas aizbildni. Pusaplī gar monētas malu izkalts uzraksts: „MONETA NOVA ARGENTEA”, kurā vārdi atdalīti ar zvaigznītēm. Kā arī šeit ir norādīti monētas izdošanas gada pēdējie divi skaitļi: „65” un Rīgas monētu kaltuves meistara Tomasa fon Ramma personības simbols – grieķu burts „Φ”. Izskatās, ka šis burts apzīmē pirmo viņa vārda burtu pēc grieķu alfabēta – Φομάς (vai precīzāk – Θομάς).

Monētas reversā izkalts lielais Rīgas pilsētas ģerbonis – pilsētas vārti ar diviem torņiem, starp kuriem redzama lauvas galva. Domājams, ka vārti simbolizē pilsētas tiesības. Virs vārtiem redzamas divas sakrustotas atslēgas ar krustiņu, un abās torņu pusēs – divas lauvas. Augšējā un apakšējā daļā gar monētas malu redzams uzraksts: „CIVITATIS RIGENSIS”. Tātad abu monētas daļu teksti lasāmi šādi: „MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS RIGENSIS” („Jaunā Rīgas pilsētas sudraba monēta”).

Kopā ar Rīgas sudraba pusmarkas kopiju nosūtām tās autentiskumu apstiprinošu, numurētu sertifikātu un izsmeļošu tēmas aprakstu, kurā norādīta informācija par 1565. gadā izdoto sudraba pusmarku.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2017
Metāls:
Tīrs 999/1000 sudrabs
Diametrs:
45,0 mm
Masa:
31,103 g
Izkalta::
St Pauls monētu kaltuve (Lielbritānija)
Kalšanas kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.

, es pasūtu tīra sudraba monētas kopiju "1565. gadā izdotās Rīgas pusmarka" par 149 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.