20. gadsimtā Rīga sasniedz jūgendstila metropoles statusu. Eiropā nav Rīgai līdzvērtīgu pilsētu jūgendstila ēku daudzuma, koncentrācijas un mākslinieciskās kvalitātes ziņā. Jūgendstila ēkas veido gandrīz trešo daļu no visas centra apbūves, tās pilsētas telpā ir viegli pamanīt, jo izceļas ar dekoratīvu un izteiksmīgu apdari – saspringtu līniju vijumiem, eksotisku augu motīviem, maskām, dzīvu vai fantastisku būtņu ciļņiem, kā arī pavisam vienkāršu ģeometrisku formu atveidojumiem, kas rada īpašu Rīgas noskaņu.

  • Monēta veltīta Eiropas jūgendstila metropolei - Rīgai
  • Rīgas jūgendstila apbūve reģistrēta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā
  • Izgatavota no tīra (999/1000) sudraba
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā attēlots Rīgas jūgendstila arhitektūras fragments. Augšā un apakšā izkalts uzraksts: „JŪGENDSTILS RĪGA“.

Reversā izkalts izdevējvalsts, Gibraltāra, ģerbonis. To ieskauj uzraksts: „ELIZABETH II · D · G · REGINA GIBRALTAR ONE POUND 2022“.

, es pasūtu Rīgas jūgendstila arhitektūrai veltīta sudraba monētu par 129 € (papildus apmaksāšu 5,99 € sūtīšanas izdevus). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Izdevējvalsts:
Gibraltārs
Nominālvērtība:
1 mārciņa
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Masa:
15,55 g
Diametrs:
32 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.