Unikāls komplekts, kuru veido Latvijas Monētu nama vispopulārākās radītās medaļas. Šajā komplektā esam iekļāvuši izstrādājumus, kuros iemūžināti pēdējā laika svarīgākie notikumi. Tie ir radīti ar mīlestību un ir mūsu klientu iecienīti – tagad šīs medaļas, ievietotas vienā kastītē, var piederēt arī Jums. 

  • Medaļu komplekts glītā kastē
  • Pieejams tikai Latvijas monētu namā
  • Komplektā izdevīgāk, nekā pērkot atsevišķi
  • Medaļas veltītas dažādiem nozīmīgiem notikumiem  

2015. gadā Latvija svinēja Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu. Par godu šim notikumam tika izlaista medaļa, kas ir iekļauta Jūsu komplektā.

Medaļas aversā attēlota uzvaras zīme – V burta formā pacelti pirksti. Šādu zīmi pret debesīm pacēla Latvijas Neatkarības deklarācijas parakstītāji, paziņojot tautiešiem, ka valsts ir atguvusi neatkarību. Kopā ar diviem iksa burtiem uzvaras zīme veido romiešu ciparu XXV, atzīmējot Latvijas neatkarības 25. gadadienu. Augšpusē gar malu izkalts datums „1990–2015”.

Reversā viļņojas Latvijas karogu jūra, kas atgādina par mītiņiem, kas neatkarības atdzimšanas gadā norisinājās visā valstī. Virs simboliskās jūras viļņiem redzams uzraksts „LATVIJAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANA 1990. GADA 4. MAIJS”.

neatkribas-web

2018. gadā Latvija atzīmē valstiskuma 100. gadadienu. Neatkarības simtgade bija īpašs notikums, kas aicināja latviešus saliedēties, izvērtēt noieto ceļu, kā arī atcerēties un godināt valsts veidotājus.

Medaļas aversā attēlots Lāčplēša cīniņš ar lāci. Gar malām izvietots uzraksts „LĀČPLĒSIS“ un „VARONIS MĪT KATRĀ NO MUMS”. 

Medaļas reversā ozola lapu vainags ieskauj uzrakstu „100 GADU”. Augšpusē gar malu izvietoti vārdi „LATVIJAS VALSTS NEATKARĪBAI”.

 lasplesis-web

2020. gadā Latvija atzīmēja savas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu. Par godu šim notikumam tika izlaista medaļa, kas arī iekļauta Jūsu komplektā.

Medaļas aversā attēlots katram latvietim tuvs simbols – Tautumeita. Tautastērpā ģērbusies meitene, kas iemieso Latviju, jau pirmās brīvvalsts laikā rotāja sudraba latu monētas. Pēc eiro ieviešanas valstī tā kļuva atpazīstama arī ārpus valsts robežām. Sēdošā Tautumeita ar vienu roku balstās pret ozollapu vainagu (spēka simbolu), bet otrā tur zobenu. Blakus meitenes kājām izkaisītas labības vārpas, simbolizējot pārpilnību un dzimto zemi. Malā redzams uzraksts: „PAR BRĪVĪBU UN PAR TĒVU ZEMI“.

Medaļas reversā attēlots ozollapu vainags. Reversā arī izvietots uzraksts „LATVIJAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAI 30 GADU 1990–2020“.

tautu-meita-web

2022. gadā tika atzīmēta poēmas „Tālavas taurētājs“ sacerēšanas simtgade. Medaļas aversā attēlots jauns puisis tērpts senlatviešu kareivja drānās ar trauksmes tauri paceltu pie lūpām. Ap kareivi vijas egļu zari un fonā redzamas ienaidnieku šķēpu smailes. Gar medaļas aversa malu vijas uzraksti MANS ZELTS IR MANA TAUTA, MANS GODS IR VIŅAS GODS un TĀLAVAS TAURĒTĀJS.

Medaļas reversā divi panti no R. Blaumaņa 1902. gada dzejoļa “Tālavas taurētājs”:

ŠURP TAURI! KĀP ZEMĒ! CIET KLUSU!

TU GLĀBSI SEV DZĪVĪBU;

MĒS ALGOSIM TEVI AR ZELTU

AR GODU, AR BRĪVĪBU!

 

MANS ZELTS IR MANA TAUTA.

MANS GODS IR VIŅAS GODS!

KAS POSTĪDAMS VIŅU ŠAUSTA,

UZ PEKLI LAI RAUJ TO JODS!

Ap pantiem vijas ozollapas, kā latviešu izturības simbols. Labajā malā ienaidnieka šķēpi. Lejasdaļā Tālavas taurētāja trauksmes taure.

talavas-web

2004. gadā, pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, radās nepieciešamība ieviest Eiropas Savienības kopējo naudas vienību – eiro. 2013. gada vidū Eiropas Savienība apstiprināja, ka Latvija atbilst visiem eiro ieviešanas būtiskajiem kritērijiem. Tādējādi, sākot ar 2014. gada 1. janvāri, Latvija savu līdzšinējo valūtu latu aizstāja ar eiro.

Latvijas lata 100. jubilejai veltītās medaļas aversa galvenais motīvs ir skaitlis “100”, kuru caurvij lenta veidojot latu saīsināto apzīmējumu “Ls”. Šis elements veidots pēc pirmās brīvvalsts laikā izdotās 100 latu banknotes nomināla grafiskā noformējuma līdzības. Aversa augšdaļā uzraksts “LATVIJAS LATA JUBILEJA”, lejasdaļā ozollapu vītnes ieskauts latu dzimšanas gads “1922”.

Medaļas reversa centrā stilizēta 1 lata monēta, kuru tur lauva un grifs. Virs 1 lata monētas trīs zvaigznes. Lejasdaļā lenta ar uzrakstu “LATVIJA”, zem tās jubilejas gads “2022”.

lats-web

Viena šī komplekta medaļa ir veltīta hokejam, proti, 2021. gadā Rīgā notikušajam pasaules čempionātam hokejā.

Medaļas aversā ir attēlots hokejists, kurš ar nūju sit ripu vārtos. Apakšā ir redzams plīvojošs karogs. Virspusē gar medaļas malu ir izkalts uzraksts „PASAULES ČEMPIONĀTS”, bet kreisajā pusē – čempionāta gads „2021”.

Reversa centrā ir izvietots Latvijas Hokeja federācijas logotips, fonā ir redzama Latvijas kontūra. Malā ir uzraksts „LATVIJA • RĪGA • 2021”.

ice-hockey-web

, es pasūtu komplektu par 79 € (+5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2015-2022
Metāls:
Vara-niķeļa sakausējums / Bronza
Pārklājums:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
dažādi
Izmēri:
dažādi
Kvalitāte:
dažādi
Tirāža:
dažādi