Vēsturisks notikums pasaulē – pirmais sudraba soverēnu komplekts! Uzreiz pēc izkalšanas šīs monētas ir kļuvušas par vēstures daļu. Jums ir ekskluzīva iespēja kļūt par svarīga numismātikas notikuma liecinieku un vienu no pirmajiem izkalto sudraba soverēnu īpašniekiem! Soverēni vēl nekad nav bijuši tik viegli pieejami ikvienam, kurš to vēlas. Šie 2019. gada sudraba soverēni uz visiem laikiem paliks pirmie.

1817. gadā soverēni aizstāja tālaika Lielbritānijas valūtu – gineju. Lai atvieglotu valūtas maiņas periodu, pirmajos gados vien tika izkalti 35 000 000 soverēnu. Pirmajiem soverēniem bija 958. prove, vēlāk – 916. prove. Zelts ar šādu tīrības pakāpi kļuva par standartu Lielbritānijas salās un ASV. Soverēnu svars vairākkārt tika samazināts. Tie kļuva par pasaules zelta monētu standartu – izgatavoti no tīra zelta, to diametrs – 22,05 milimetri un svars – 7,98 grami.

Soverēnu izcelsmi var saistīt ar Napoleona karagājieniem. Atgūstoties pēc kariem ar Napoleonu, Lielbritānija izdeva soverēnu kā pierādījumu tam, ka Anglija ir vienota un spēcīga. Arī reversā attēlotajam Sv. Džordžam ir simboliska nozīme – Sv. Džordžs simbolizēja vareno Angliju, bet uzvarētais pūķis – Napoleona sakāvi. 

Uz soverēniem kopumā attēloti astoņi Anglijas monarhi, daži no tiem pat vairākas reizes. Džordžs III bija pirmais monarhs, kurš izdeva soverēnu, bet pēdējo gineju rotāja šī monarha portrets. 1817. gadā soverēnu kalšana tika atjaunota Apvienotajā Lielbritānijas un Īrijas Karalistē, un tā notika līdz 1930. gadam, kad pasaules ekonomikas krīze pielika punktu soverēna kā apgrozībā esošas monētas kalšanai.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Vēsturisks notikums numismātikā – pasaulē pirmais sudraba soverēnu komplekts
  • 2019. gada sudraba soverēni uz mūžiem paliks pirmie
  • Soverēni vēl nekad nav bijiuši tik viegli pieejami ikvienam, kurš to vēlas
  • Jūs būsiet viens no pirmajiem pasaulē, kuram ir sudraba soverēni
  • Izgatavoti no tīra 999/1000 sudraba
  • Visaugstākā kalšanas kvalitāte – proof


Monētu komplektu, veido 5 dažādas vērtības sudraba monētas: ceturtdaļsoverēns un pussoverēns, kā arī viens, divi un pieci soverēni. Tradicionāli, kaļot soverēnus, monētas vienu pusi vienmēr rotāja tālaika valdošā monarha portrets. Arī jaunie sudraba soverēni nav izņēmums, to aversos izkalts karalienes Elizabetes II portrets. Gar malu izveidots uzraksts „ELIZABETH · II · DEI · GRA REGINA · GIBRALTAR“ (Elizabete II, karaliene pēc Dieva žēlastības · Gibraltārs).

Visu komplekta monētas reversā, neatkāpjoties no tradīcijas, attēlots Sv. Juris, kurš cīnās ar pūķi.  Šis attēls sniedzas 10.–11. gadsimtā un piemin senu leģendu. Stāsta, ka vienu pilsētu terorizējis ezerā dzīvojošs pūķis. Cilvēki, vēloties viņam pielabināties, upurējuši aitas. Kad to vairs nebija, pie pūķa viņi sūtīja savus bērnus. Reiz tika izlozēts, ka pie baisā briesmoņa jādodas ķēniņa meitai. Nejauši garām jāja Sv. Juris, kas viņu izglāba un pūķi nogalināja.  Lielākā nomināla monētās redzams attēls, kas ilustrē šo stāstu, to ieskauj uzraksts „HONI SOIT QUI MAL Y PENSE“ (Lai kaunas slikti domājošais). Šī francūžu frāze ir godājamā Bikšu lentes ordeņa, kas veltīts Sv. Jurim, devīze.  Ordeni jau 14. gadsimtā dibināja Anglijas karalis Edvards III.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2019
Izdevējvalsts:
Gibraltārs
Metāls:
999/1000 sudrabs
Kvalitāte:
Proof
1/4 suverēna diametrs:
13,5 mm
1/4 suverēna masa:
1,99 g
1/4 suverēna tirāža:
99999 gab
1/2 suverēna diametrs:
19,3 mm
1/2 suverēna masa:
3,99 g
1/2 suverēna tirāža:
99999 gab
1 suverēna diametrs:
22,05 mm
1 suverēna masa:
7,98 g
1 suverēna tirāža:
300000 gab
2 suverēns diametrs:
28,4 mm
2 suverēns masa:
15,97 g
2 suverēns tirāža:
99999 gab
5 suverēns diametrs:
36,02 mm
5 suverēns masa:
39,94 g
5 suverēns tirāža:
99999 gab

, es pasūtu sudraba monētu „Saulgrieži” par 129 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.