Latvija 1922. gadā ieviesa savu nacionālo valūtu - latu. Šī unikālā nacionālā valūta Latvijai bija ļoti svarīga, jo uz tās tika attēloti tautas ornamenti un Latvijas vides un kultūras tēli, un tā kalpoja kā neatkarības simbols. 2014. gada janvārī latu nomainīja eiro. Eiro ir zināms kā viena no pasaulē visplašāk atzītajām valūtām. Vienotā Eiropas valūta veicina tirdzniecību dažādās valstīs un brīvu kapitāla, preču un cilvēku pārvietošanos.

Pasteidzies! Šī komplekta cena ir tikai 59 € (+ 4,99 € piegāde)!

  • Vēsturisku monētu dubultkomplekts
  • 8 pēdējo latu monētas
  • 8 pirmo eiro monētas
  • Skaists iesaiņojums

Santīmu un latu monētu simbolus raksturo askētiska vienkāršība. Etnogrāfiskais dimanta formas saules simbols ir attēlots uz 1, 2, 5, 10 un 20 santīmu monētām. Uz citām monētām attēloti latviešu tautas pastāvēšanas pamatelementu simboli: priežu koku stādījums simbolizē mežus uz 50 santīmu monētas, lasis, simbolizē ūdeņus uz 1 lata monētas, un govs simbolizē zemi uz divu latu monētas.

Latvijas eiro monētām ir trīs atsevišķas dizaini - latviešu meitene uz 1 un 2 eiro monētām, lielais Latvijas ģerbonis uz 10, 20 un 50 centu monētām, bet mazais Latvijas ģerbonis uz 1, 2 un 5 centu monētām.

Specifikācijas
Izdošanas gads latiem:
dažāds
Izdošanas gads eiro:
2014
Metāls :
dažāds
Izmērs:
dažāds
Izdevējvalsts:
Latvija
Nominālvērtība lati:
1, 2, 5, 10, 20, 50 santīmu, 1, 2 lati
Nominālvērtība eiro:
1, 2, 5, 10, 20, 50 centiem, 1, 2 eiro

Jā, es pasūtu monētu komplektu „Pēdējie lati un pirmie eiro” par 59 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā saņemot samaksāto naudu. Atgriešanas izdevumus sedz sūtītājs.

Sūtījums tiks piegādāts 3 nedēļu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.