Elizabetes II valdīšana bija īpaša savu ilgā laika un daudzo jubileju dēļ. 70 valdīšanas gados Elizabetei II nācās saskarties ar kardinālām sociālām un politiskām pārmaiņām, kā arī reformēt konstitucionālās monarhijas lomu modernajā sabiedrībā. Karalienes Elizabetes II valdīšanas laiks pārsniedza sudraba, zelta un dimanta jubilejas, bet 2015. gadā Elizabete II kļuva par visilgāk valdījušo karalieni britu vēsturē. 2022. gads Elizabetei II saistījās ar vēl vienu neordināru notikumu – valdīšanas 70. gadadienu – platīna jubileju, līdz šim pirmo šādu notikumu Lielbritānijas vēsturē.

Elizabetes II valdīšanas laikā Lielbritānijā viens otru nomainīja 15 premjerministri, sākot no Vinstona Čērčila, kurš dzimis 1874.gadā, un beidzot ar Lizu Trasu, kura dzimusi 101 gadu vēlāk.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Karalienei Elizabetei II veltīts monētu komplekts
  • 7 apgrozības un viena piemiņas monēta
  • Komplekts tiek piegādāts īpašā iepakojumā

Monētu komplektā iekļautas 1, 2, 5, 10, 20 un 50 pensu, kā arī 1 mārciņas monēta. To aversā izkalts karalienes Elizabetes II portrets. Pensu reversā attēlotas Apvienotās Karalistes karaliskā ģerboņa daļas. 1 mārciņas monētas reversā izkalts viss Apvienotās Karalistes karaliskais ģerbonis: pirmais un ceturtais lauks (soļojošas lauvas) simbolizē Lielbritāniju, otrais lauks (uz pakaļkājām stāvoša lauva) – Skotiju, bet trešais lauks (īru arfa) – Ziemeļīriju. Komplekta lepnums – 1977. gadā izkaltā monēta par godu monarhes sudraba jeb 25 gadu valdīšanas jubilejai. Izstrādājuma aversā attēlota uz zirga sēdoša karaliene Elizabete II. Reversā izkaltas kronēšanas regālijas, kuras ieskauj skaists ziedu raksts.

, es pasūtu monētu komplektu „Dzīve kroņa vārdā“ par 99 € (+ piegādes maksa 5,99 €). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Monētas izdošanas gads:
1977-2014
Izdevējvalsts:
Lielbritānija
Vērtības:
dažādas
Metāli:
dažādi
Izmēri:
dažādi
Masa:
dažādi
Kvalitāte:
VF-UNC (Very fine/Uncirculated)