Bohēmijas un Morāvijas protektorāts ir 1939.–1945. gada nacistiskās Vācijas anektētajā Čehijā izveidota valsts struktūra. Ā. Hitlers 1939. gada 16. martā pasludināja protektorātu. Bohēmijas un Morāvijas protektorātam bija ierobežota politiskā autonomija (ar prezidentu, valdību un nelielu armiju), tomēr faktiski to pārvaldīja Reiha protektorāts. Izmantojot Bohēmijas un Morāvijas rūpniecības potenciālu, vācieši šeit mobilizēja daudzus militārus uzņēmumus, kas saražoja ievērojamu daļu no Vācijas rūpniecības produkcijas. Pirmajos okupācijas mēnešos nacistu valdība izturējās diezgan mēreni. Gestapo darbības bija vērstas tikai pret Čehijas politiķiem un inteliģenci. Tomēr 1939. gadā novembrī ar studentu neapmierinātību un demonstrācijām sākās studentu un mācībspēku masveida aresti, un visas protektorāta universitātes un koledžas tika slēgtas. 1941. gads rudenī Reihs rīkojās vēl radikālāk. Par Bohēmijas un Morāvijas prorektoru tika iecelts Reinhards Heidrihs. Čehijas valdība tika reorganizēta, visas kultūras iestādes tika slēgtas, sākās masveida aresti un nāvessodi. 1943. gadā apmēram 350 tūkstoši čehu strādnieku tika deportēti uz Vāciju. Protektorātā tika aizliegtas jebkādas nemilitāras rūpnieciskās darbības.

Bohēmijas un Morāvijas protektorātā tika izdotas savas pastmarkas un nauda – banknotes un monētas. 1940. gada vasarā apgrozībā nonāca helleri – vispirms 20 helleru monēta, tad 50 helleru, 10 helleru monēta un visbeidzot 1941. gada decembrī tika izdota 1 kronas nomināla monēta. Protektorāta monētas tika kaltas cinka mēbeļu rūpnīcā Vichr & Co Lysa Ūsti pie Labas pilsētā.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • 1940. – 1944. gadā izkaltu autentisku monētu komplekts
  • 4 autentiskas monētas un 2 pastmarkas
  • Tiks piegādātas glītā kastē
  • Autentiskuma sertifikāts
  • Pastmarkas izdotas par godu Ādolfa Hitlera 54. dzimšanas dienai

Monētu aversā attēlots tipisks heraldisks simbols – stāvošs lauva ar paceltām priekšķepām. Dzīvnieku ieskauj uzraksti vācu un čehu valodā: „Böhmen und Mähren ČECHY A MORAVA“.


10 helleru reversā attēlots Kārļa tilts un nomināls. 20 helleru reversā – kviešu vārpas, sirpis un monētas nomināls. 50 helleru reversā attēlotas kviešu vārpas, liepu zari un nomināls. 1 kronas monētas reversā izkalti liepu zari un nomināls.

Pastmarkas tika izdotas 1943. gada 16. aprīlī par godu Ādolfa Hitlera 54. dzimšanas dienai. Tajos attēlots fīrers, kas skatās pa Prāgas pils logu. Uz abām pastmarkām norādīta to vērtība un uzraksti: „DEUTSCHES REICH BÖHMEN UND MÄHREN ČECHY A MORAVA“.

Specifikācijas
Valsts:
Bohēmijas un Morāvijas protektorāts
Izdošanas gads:
1940-1944
Metāls:
Cinks
Kvalitāte:
XF (extremely fine)
Nominālvērtība:
10 haleru
Diametrs:
17 mm
Masa:
1,90 g
Nominālvērtība:
20 haleru
Diametrs:
20 mm
Masa:
2,60 g
Nominālvērtība:
50 haleru
Diametrs:
22 mm
Masa:
3,70 g
Nominālvērtība:
1 koruna
Diametrs:
23 mm
Masa:
4,50 g
Pastmarku izdošanas gads:
1943
Pastmarku izmērs:
28 mm x 34 mm
Pastmarku nominālvērtība:
60 + 140 haleru
Pastmarku nominālvērtība:
120 + 380 Haleru

, es pasūtu autentisku monētu komplektu Bohēmija un Morāvija” par 99 € (+4,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.