Priecājamies Jūs iepazīstināt ar īpaši skaistu apzeltītu monētu, kas veltīta svētajam Pēterim, vienam no pirmajiem Jēzus mācekļiem. Šis izstrādājums izgatavots par paraugu ņemot vara plāksni, kas pārklāta ar daudzkrāsainu emalju un izgatavota 12. gadsimta beigās Limožā.

Svētais Pēteris, pazīstams arī kā Sīmanis, bija viens no divpadsmit Jēzus apustuļiem. Viņa dzīve un darbs ir aprakstīti Jaunajā Derībā, tomēr par viņa bērnību un jaunību nav zināms gandrīz nekas. Pēc esošajām ziņām viņa īstais vārds bija Sīmanis, un viņš kopā ar brāli Andreju nodarbojās ar zvejniecību. Uzskata, ka viņš dzimis Betsaidā. Sīmanis kopā ar Andreju bija vieni no pirmajiem Jēzus aicinātajiem mācekļiem.

Kristietības tradīcijas liecina, ka Pēteris ir devies uz Romu un tur nodibinājis baznīcu. Tomēr imperatoram Nēronam nepatika kristietības ideju izplatīšanās, tādēļ sākās kristiešu vajāšana un spīdzināšana. Stāsta, ka Pēteris esot bijis nobijies un vēlējies aizbēgt, bet pa ceļam saticis Jēzu, kurš teicis, ka dodas uz Romu, lai tiktu sists krustā. Apustulis uzveica savas bailes un atgriezās. Vēlāk viņu arestēja, spīdzināja un sita krustā. Stāsta, ka Pēteris vēlējies, lai viņu sit krustā ar kājām gaisā, apgalvodams, ka viņš nav tā vērts, lai nomirtu tāpat kā Pestītājs.

Pēteris tiek uzskatīts par pirmo pāvestu. Par svēto viņu atzīst ne tikai kristieši, bet arī pareizticīgie. „Sv. Pētera kults pastāv kopš viņa nāves 64.−68. g. m. ē. Ikonogrāfijā apustuli parasti attēlo kā vecāka gadagājuma vīru ar sirmu bārdu, bieži vien ar atslēgām rokās, tādējādi dodot mājienu, ka Jēzus viņam ir uzticējis debesu valstības atslēgu.  12. gadsimta beigās Limožā, Francijā izgatavotajā apzeltītajā vara plāksnē svētais Pēteris arī ir attēlots ar atslēgu rokā.  Šī plāksne mūsdienās glabājas Metropolitēna muzejā Ņujorkā un tā ir iedvesmojusi šīs monētas izgatavošanu.

Kādēļ tā ir vērtīga?

  • Īpaša forma un augsts reljefs
  • 31,1 g tīra 999/1000 sudraba
  • Apzeltīta un krāsaina virsma
  • Tirāža tikai 999 vienības visā pasaulē!
  • Koka kaste, sertifikāts un numerācija

Apzeltītās, neparastās formas monētas aversā attēlots svētais Pēteris, turot atslēgu un grāmatu. Aversā attēlots 12. gadsimtā Limožā izgatavotās zeltītās plāksnes dizains.

Reversā attēlots karalienes Elizabetes II portrets, ko ieskauj uzraksti „ELIZABETH II” (ELIZABETE II) un „D. G. REGINA” (KARALIENE NO DIEVA ŽĒLASTĪBAS). Apakšpusē izvietots monētas izdošanas gads.

Kopā ar monētu saņemsiet autentiskumu apliecinošu sertifikātu ar datiem par monētu un īsu tēmas aprakstu.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2014
Metāls:
Tīrs 999/1000 sudrabs
Dekorācija:
Rotāta ar tīru zeltu, averss ar krāsu pārklājumu
Diametrs:
50,0 x 32,0 mm
Masa:
31,1 g
Izdevējvalsts:
Niu salas
Kalšanas kvalitāte:
Proof
Nominālvērtība:
2 dolāri
Tirāža:
999 gab.

, es pasūtu sudraba monētu „Svētais Pēteris” par 249 €. Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.