Dažās kultūrās skursteņslauķi jau kopš seniem laikiem tiek uzskatīti par veiksmes simbolu. Atrodami dažādi skaidrojumi, kāpēc tiek uzskatīts, ka tieši skursteņslauķi nes veiksmi. Daži cēlušies no sadzīves un folkloras. Piemēram, skursteņslauķis tika uzskatīts par veiksmes simbolu, jo tas novērsa ugunsgrēkus, iztīrot no mājas skursteņiem sodrējus un gružus, kas varēja aizdegties. Cita versija vēsta, ka skursteņslauķi savas “netīrās” profesijas dēļ bija imūni pret ļaunajiem gariem un varēja aizsargāt citus.

  • Izgatavota no tīra (999,9/1000) zelta
  • Monēta veltīta skursteņslauķim – veiksmes simbolam
  • Tirāža - tikai 500 vienību
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā attēlots skursteņslauķis, kurš stāv uz mājas jumta un tīra skursteni. Blakus viņu vēro kaķis. Labajā pusē gar monētas malu dārgmetāla prove “Au9999”.

Reversā iegravēts izdevējvalsts ģerbonis, kurā attēlots Niue nacionālais zieds Puakenikeni (lat. Fagraea berteroana), ko ieskauj ornamentu apļi un gliemežvāki. To visu vainago Svētā Edvarda kronis kā piederības zīme Lielbritānijai. Gar augšējo malu norādīts nomināls “TWO DOLLARS FIFTY CENTS”, zemāk - emisijas gads “2024”.

, es pasūtu zelta monētu „Skursteņslauķis” par 139 € (+ 5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2024
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
13,92 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.