Rafaela Santi bagātīgajā radošajā mantojumā ir daudzas reliģisku tēmu gleznas, tālaika ievērojamāko cilvēku portreti, kā arī Vatikāna zāļu greznās freskas. No viņa darbiem izceļas 1512. gadā uzgleznotā iespaidīga izmēra (265×196 cm) glezna „Siksta Madonna”. Šo darbu pasūtīja pāvests Jūlijs II kā altārgleznu. Rafaēls uz audekla atainoja Mariju ar Jēzus bērniņu rokās. Viņiem blakus stāv svētais Siksts un svētā Barbara. Gleznas apakšā mākslinieks uzgleznoja divus sapņainus eņģelīšus. Stāsta, ka Rafaēls iedvesmojās no diviem zēniem, kuri esot bijuši Madonnai pozējušās sievietes dēlēni. Ieraudzījis sapņainos, nedaudz garlaicības māktos bērnus, mākslinieks juties kā apburts un pārnesis viņus uz savu audeklu.

„Siksta Madonna” neapšaubāmi ir slavena glezna, kuru plaši atpazīstamu padara interesantā kompozīcija un divi mazie eņģelīši gleznas lejasdaļā. Eņģelīši ir kļuvuši tik populāri, ka to reprodukcijas var ieraudzīt uz suvenīriem, apģērba un pat uz mājsaimniecības precēm.

  • ​Izgatavotas no 999,9/1000 zelta
  • Pieminot Rafaela Santi nāves 500. gadadienu
  • Uz monētas attēlots eņģelis no slavenās gleznas "Siksta Madonna"
  • Augstākā kalšanas kvalitāte – proof

Monētas aversā attēlots aizsapņojies eņģelītis. Virspusē izkalts uzraksts „RAPHAEL”, nedaudz zemāk redzams mākslinieka miršanas gads. Apakšējais skaitlis ir monētas kalšanas gads.

Monētas reversā ir attēlots karalienes Elizabetes II portrets. Malā redzami uzraksti: „ELIZABETH II” un „SOLOMON ISLANDS” (Zālamanu salas). Apakšā norādīts monētas nomināls (10 dolāru) un zelta raudze.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2020
Metāls:
Zelts 999,9/1000
Diametrs:
11 mm
Masa:
0,5 g
Izdevējvalsts:
Zālamana salas
Kalšanas kvalitāte:
Proof
Nominālvērtība:
10 dolāri
Tirāža:
5000 gab.

, es pasūtu monētu „Rafaēla eņģeļi” par 119 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.