Zelta monēta, kas veltīta 2023. gada Pasaules kausa izcīņai basketbolā, kas notiks Japānā, Filipīnās un Indonēzijā.

Pirmo reizi vēsturē čempionāts norisināsies dažādās valstīs - grupu turnīrs tiks aizvadīts Filipīnās, Indonēzijā un Japānā, bet visas atlikušās spēles no ceturtdaļfināla tiks aizvadītas Filipīnās. Pirmo reizi vēsturē Indonēzija uzņems pasaules čempionātu basketbolā, bet arī pirmo reizi tajā nepiedalīsies mājinieku komanda.
Latvijas izlase pirmo reizi vēsturē izcīnījusi ceļazīmi uz 2023. gada pasaules čempionātu basketbolā un cīņu uzsāks grupā ar Kanādu, Franciju un Libānu.
  • Izgatavota no tīra (999,9/1000) zelta
  • Veltīta 2023. gada Pasaules kausam basketbolā
  • Tirāža – tikai 500 gab. visā pasaulē
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā!

Monētas aversā uz fona, kas atgādina basketbola bumbu, ir attēloti divi basketbolisti spēles karstumā. Viens spēlētājs ir attēlots palēcienā gatavs veikt metienu, kamēr pretinieks ir attēlots bloķējot uzbrukumu. Kreisajā pusē gar monētas malu iegravēts uzraksts “BASKETBALL WORLD CUP”, labajā pusē – “PHILIPPINES, JAPAN, INDONESIA”.

Reversā izdevējvalsts ģerbonis, kurā attēlots Niue nacionālais zieds Puakenikeni (lat. Fagraea berteroana), ko ieskauj ornamentu apļi un gliemežvāki. To visu vainago Svētā Edvarda kronis kā piederības zīme Lielbritānijai. Gar malu augšpusē monētas nominālvērtība “TWO DOLLARS FIFTY CENTS”, zemāk ir izdošanas gads “2023”.

, es pasūtu zelta monētu „Pasaules kauss basketbolā 2023” par 139 € (+ 5,99 € piegādes maksa). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2023
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999,9/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
13,92 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
500 gab.