Ekskluzīvs piedāvājums! Trīsdimensiju monēta plīvojoša Latvijas karoga formā. Izgatavota no tīra 999/1000 sudraba atbilstoši augstākajiem „proof like“ kalšanas kvalitātes standartiem. Monēta sver 1 unci, tās izmēri – 50 x 32 mm. Šīs unikālā dizaina monētas tirāža ir tikai 500 vienību!

Latvijas karoga krāsu kombinācija ir viena no senākajām pasaulē. Leģenda vēsta, ka latgaļu cilšu karavadonis kaujā ar pretiniekiem ticis nāvīgi ievainots, un viņu ievīstīja baltā audeklā, kas izmircis asinīs. Vēlāk baltu karavīri pacēla šo asiņaino audeklu kā savu karogu, iedvesmojot drošsirdīgos vīrus kaujai un palīdzot izcīnīt uzvaru. Sarkanbaltsarkanais karogs rakstveida avotos pirmo reizi minēts 13. gadsimta otrajā pusē Alnpekes Dītleba Livonijas atskaņu hronikā.

1870. gadā latviešu studenti no vēstures nebūtības izcēla sarkanbaltsarkano karogu, bet 1873. gadā tas plīvoja tautiskajā Rīgas festivālā. 1918. gada 18. novembrī sarkanbaltsarkanais karogs kļuva par Latvijas Republikas oficiālo simbolu, bet tā krāsu toņus galīgi apstiprināja tikai 1923. gadā.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Trīsdimensiju monēta plīvojoša Latvijas karoga formā
  • Izgatavota no tīra 999/1000 sudraba
  • Monēta izgatavota atbilstoši augstākajiem kalšanas kvalitātes „proof like“ standartiem
  • Monētas tirāža ir tikai 500 vienību!

Sudraba monēta averss veidots kā Latvijas karogs, un pati monēta kā plīvojošs karogs. Reversā attēlots karalienes Elizabetes II portrets, ko ieskauj uzraksti „ELIZABETH II”, „NIUE” un „2 DOLLARS” (2 dolāri). Apakšpusē izvietots monētas izdošanas gads.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2019
Izdevējvalsts:
Niu salas
Nominālvērtība:
2 dolāri
Metāls:
999/1000 sudrabs
Izmērs:
50 x 32 mm
Masa:
31,1 g
Kvalitāte:
Proof-like
Tirāža:
500 gab.

, es pasūtu sudraba monētu „Latvijas karogs” par 149 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.