Ikonas ir sakrāli mākslas darbi, kas radušies apmēram 3.–4. gadsimtu mijā, kad vēl nebija atdalījušās Austrumromas un Rietumromas baznīcas. Kristus Pantokratora attēls ir viens no Kristus ikonu tipiem. Pantokrators – centrālā ikona, kas kalpoja par paraugu pārējo Kristus ikonu radīšanai. Šis ikonu tips ir sastopams kopš 4. gadsimta, bet pilnībā noformējās 8.–9. gadsimtā. Pantokratora attēls ir raksturīgs Austrumu Baznīcas mākslai un parasti tiek iestrādāts ēku kupolos. Pantokratora ikona simbolizē Dieva neierobežoto spēku un varu.


Pantokratora ikonā Jēzus Kristus tiek attēlots kā pieaudzis cilvēks, un parādīts pretskatā. Šādās ikonās parasti Kristus tiek gleznots līdz viduklim, retāk – sēdošs tronī. Šādā ikonā viņam redzama bārda, gari mati līdz pleciem, tikai viņam raksturīgais apģērbs un barga seja. Šīs ikonas īpašā iezīme – Jēzum Kristum ir pacelta labā delna, ar kuru viņš dod savu svētību, bet kreisajā rokā viņš tur Bībeli, kuras atvērtajās lapās ir redzami Mateja vai Jāņa evaņģēlija vārdi par to, ka Jēzus Kristus ir valdnieks un soģis.

  • Izgatavota no tīra (999/1000) zelta
  • Piemiņas monēta Kristus Pantokrāta mozaīkai, kas rotā Cefalu katedrāli Sicīlijā
  • Tirāža - 3000 gab. visā pasaulē
  • Pieejama tikai Latvijas Monētu namā

 

Monētas aversā attēlota Kristus Pantokratora figūra ar šī tipa ikonai raksturīgiem elementiem.

Reversā izkalts izdevējvalsts ģerbonis, kurā redzams ar ornamentiem un jūras gliemežvākiem apjozts Niue nacionālais zieds puakenikeni (latīņu valodā – Fagraea berteroana). To visu vainago Sv. Eduarda kronis, kas norāda uz piederību Lielbritānijai. Augšpusē gar monētas malu izvietots monētas nomināls: „TWO DOLLARS 50 CENTS“, apakšā – izdošanas gads: „2022“.

, es pasūtu zelta monētu „Kristus Pantokrators“ par 129 € (+ piegādes maksa 4,99 €). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2022
Izdevējvalsts:
Niue
Nominālvērtība:
2,5 dolāri
Metāls:
Zelts (999/1000)
Masa:
0,5 g
Diametrs:
11 mm
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
3000 gab.