1990. gada 4. maija Augstākās Padomes lēmums atjaunot neatkarīgu Latviju, šķiet, ir lielākais visas tautas centienu rezultāts – valsts atguva neatkarību, kļuva brīva un neatkarīgi pārvaldīta. Tomēr neviens neiedomājās, ka mazāk nekā pēc gada šis drosmīgais solis būs jāaizstāv, izlejot nevainīgu cilvēku asinis.

Pirmie nemieri Rīgā sākās 1991. gada 2. janvārī. Preses nama ieņemšanas mērķis bija apklusināt neatkarību atbalstošos plašsaziņas līdzekļus. Spriedze pieauga ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Notikumi Viļņā parādīja, ka Maskavas miera solījumi ir tukša skaņa. Latvijas valdība apzinājās draudus Rīgai un aicināja tautiešus iestāties par galveno objektu – valdības ēkas, pasta, televīzijas, telefona un telegrāfa centra – aizstāvēšanu, lai padomju spēki nevarētu apklusināt brīvās valsts balsi.

Aicinājumam atsaucās milzīgs skaits patriotu – aukstajās janvāra naktīs Rīgas ielās dežurēja vairāk nekā pusmiljons cilvēku no visas valsts. Viņi uzcēla barikādes, kurināja ugunskurus un kailām rokām sargāja savu neatkarību no OMON militāristiem, kas iebiedēja un nežēlīgi uzbruka neapbruņotiem civiliedzīvotājiem.

  • ​Izgatavota no tīra 999,9/1000 zelta
  • Šīs monētas tirāža ir tikai 500 vienību
  • Veltīta janvāra barikāžu 30. Gadadienas piemiņai
  • Augstākā kalšanas kvalitāte - proof

Monētas aversā attēloti uz barikādēm stāvoši cilvēki. Viens no tiem tur paceltu nacionālo karogu. Uz barikāžu sienas izkalts uzraksts „BARIKĀDĒM 30”. Aizstāvjiem aiz mugurām redzama pilsētas panorāma. Gar monētas augšējo malu izkalts uzraksts „DZĪVĪBU PAR LATVIJAS BRĪVĪBU”.

Reversā redzams Niues salas ģerbonis. Monētas augšā norādīts monētas nomināls „TWO DOLLARS FIFTY CENTS”, kā arī izdošanas gads – „2021”.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2021
Metāls:
Zelts 999,9/1000
Diametrs:
13,92 mm
Masa:
0,5 g
Izdevējvalsts:
Niue salas
Kalšanas kvalitāte:
Proof
Nominālvērtība:
2 dolāri 50 centi
Tirāža:
500 gab.

, es pasūtu monētu „Janvāra barikāžu 30. gadadiena” par 119 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.