Monēta izdota 1977. gadā un rotāta ar tīru zeltu. Monētu izceļas ar savu skaisto dizainu un averss ir dekorēts ar apzeltītu ļoti retu attēlu - karaliene Elizabetes II uz zirga. Šī 38,6 mm diametra monēta tiks piegādāta izsmalcinātā koka kastē un ar autentiskuma sertifikātu.

Karaliene Elizabete II (pilnā vārdā Elizabete Aleksandra Mērija Vindzora (Elizabeth Alexandra Mary Windsor)) dzimusi 1926. gada 21. aprīlī tālaika karaļa Džordža V dēla Alberta ģimenē. Vectēvs gudro un nopietno mazmeitu ļoti mīlēja un reiz pat izteica vēlmi, lai viņa kādu dienu sēstos Lielbritānijas tronī. Tolaik tas likās maz ticams, bet 1936. gadā pēc Džordža V nāves troni pārņēma viņa pirmdzimtais – Eduards, kurš drīz vien atteicās no troņa mīlestības vārdā. Par karali kļuva Elizabetes tēvs Alberts, kurš sevi nodēvēja par Džordžu VI. Viņa meita oficiāli tika pasludināta par troņmantnieci. 

Karaliene Elizabete II visos laikos palikusi tāda pati kā agrāk – mierīga, nopietna un spēcīga. Paškontroli viņa nezaudēja pat tad, kad 1981. gadā uz viņu tika raidīti seši šāvieni. Kā izrādījās vēlāk, lodes bija tukšas. Karaliene daudz ceļoja, apmeklēja pat tās valstis, kurās britu monarhi iepriekš izvairījās parādīties. Elizabete II centās saglabāt trauslo politisko līdzsvaru Eiropā un pasaulē. Vairāk nekā 65 gadu valdīšanas laikā viņai ir izdevies nostiprināt monarhijas tēlu un izveidot spēcīgas saites starp Sadraudzības valstīm. Mainoties valdībām un premjeriem, viņa ir vienīgā, kura simbolizē stabilitāti un vērtību nezūdamību. 

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Tīra zelta pārklājums

  • Visilgāk valdošā Britu monarha monēta

  • Diametrs – 38,6 mm

  • Izsmalcināta kaste no koka

Aversā attēlota karaliene Elizabete II jaunībā, sēžot zirgā. Jātnieces figūru ieskauj uzraksts „ELIZABETH II D. G. REG. F. D.” („ELIZABETE II KARALIENE NO DIEVA ŽĒLASTĪBAS UN TICĪBAS AIZSTĀVE”). Apakšdaļā norādīts monētas izdošanas gads. Reversā attēlotas kronēšanas regālijas, ko ieskauj grezns ziedu raksts. Kopā ar monētu saņemsit arī autentiskuma sertifikātu ar informāciju par monētu un īsu tēmas aprakstu, kā arī īpaši monētai paredzētu elegantu kastīti. 

Specifikācijas
Nominālvērtība:
25 pensi
Metāls:
vara- niķeļa sakausējums
Diametrs:
38,6 mm
Masa:
28,28 g
Īpaša pazīme:
apzeltījums

, es pasūtu monētu „Karaliene Elizabete II uz zirga” par 39 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.