Lavijas nozīmīgākajam laulātajam pārim veltīts medaļu komplekts
 

Mēs esam priecīgi jums piedāvāt divām izcilām personībam veltīto 2 medaļu komplektu.

Aspazija (īstajā vārdā Elza Pliekšāne) un Rainis (īstajā vārdā Jānis Pliekšāns) iepazinās 19. gadsimta beigās. Viņus apvienoja līdzīgi viedokļi, mīlestība uz rakstīto vārdu un patriotisms. 1897. gadā Raini arestēja. Rodoties nemieriem, pāris nolēma nostiprināt savas attiecības un pirms Ziemassvētkiem apprecējās. Rainis par valstij bīstamu ideju izplatīšanu tika izsūtīts. Laulāto saikni trimda neizjauca – Aspazija devās pie trimdā esošā vīra. 1903. gadā, viņam tika atļauts atgriezties Latvijā, taču drīz pēc tam viņi atkal bija spiesti doties trimdā – uz Šveici.

Sākoties Pirmajam pasaules karam, Rainis latviešu tautu atbalstīja ne tikai morāli, ar saviem simboliem bagātajiem darbiem, bet arī ar sociālajām aktivitātēm. Viņš vadīja Šveicē nodibināto Latvijas komiteju, atbalstīja ideju par neatkarīgu valsti. Tautieši šādu atbalstu juta un novērtēja, tādēļ, kad Aspazija un Rainis 1920. gadā atgriezās brīvajā Latvijā, viņus sagaidīja kā varoņus!

  • Komplektā ietilpst 2 medaļas
  • Medaļas pārklātas ar tīru 999/1000 zeltu
  • Divas no dižākajām latviešu personībām
  • Medaļas reprezentatīvā kastē
  • Cena - tikai 89 € (+ 4,99 € piegāde)!

Kopā ar medaļu komplektu saņemsiet tā autentiskumu apliecinošu sertifikātu, kurā atradīsiet detalizētu informāciju par medaļām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2016
Metāls:
Varš
Pārklājums:
24 karātu (999/1000) zelts
Masa:
2 x 24,0 g
Izmērs:
2 x 38,6 mm
Kalšanas kvalitāte:
Proof-like
Autors:
Ligita Franckēviča

, es pasūtu medaļu komplektu „Rainis un Aspazija” par 89 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā. Par sūtījuma atgriešanu maksā sūtītājs. 

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.