Visā savas valdīšanas laikā Kārlis VI pielika lielas pūles, lai nodrošinātu, ka viņa vecākā meita Marija Terēze ieņem viņa vietu, jo viņam nebija dēlu. Ķeizariene Marija Terēze sāka savu 40 gadus ilgo valdīšanu 1740. gadā pēc sava tēva Kārļa VI nāves. Savas valdīšanas laikā Marija Terēze ieviesa vairākas svarīgas reformas, kas nostiprināja valsti: feodālo iekārtu nomainīja centralizācija, tiesas tika atdalītas no pārvaldes, tika uzlabota tautsaimniecības un finanšu nozare, uzlabota zemnieku sadzīve, izveidoti pamati, lai noteiktu obligāto pamatizglītību gan zēniem, gan meitenēm, tika dibinātas laicīgās augstskolas un panākts medicīnas progress. Tāpēc ķeizariene Marija Terēze līdz pat mūsdienām ir pazīstama kā viena no pasaules ietekmīgākajām valdniecēm un ir ievērojama ar to, ka ir vienīgā sieviete Habsburgu zemju valdniece.

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Izgatavota no tīra 999/1000 sudraba
  • Individuāla numerācija
  • Masa – 155,5g
  • Diametrs – 65 mm
  • Augstākā kalšanas kvalitāte – proof


Sudraba medaļas, kas veltīta Marijas Terēzes kronēšanas 280. gadadienai, aversā izkalta imperatore Marija Terēze. Viņa attēlota ar svarīgākajiem varas simboliem: labajā rokā viņa tur scepteri, kreisajā roka pieskaras kronim, kuram blakus atrodas valstsābols. Fonā aiz imperatores figūras redzamas Bratislavas Sv. Mārtiņa katedrāles velves – viņas kronēšanas vieta. Šajā medaļas pusē ir izkalti arī uzraksti „MARIA THERESIA IN REG“, „HVNGARIAE CORONATA“, kas nozīmē Marijas Terēzes būšanu pie varas un kronēšanu Ungārijā. Medaļas apakšā iekalti vārdi „POSONIUM ISTROPOLIS“ (Posonium – latīniskais Bratislavas nosaukums, Istropolis – Bratislavas nosaukums sengrieķu valodā) kā arī datums, „25 IUN 1741“, kad notika kronēšanas ceremonija.

Medaļas reverss ir izveidots pēc slavenā Marijas Terēzes sudraba dāldera dizaina. Tajā redzams imperatores Marijas Terēzes krūšutēla profils un iekalts uzraksts „MARIA THERESIA AVGVSTA“.

Jā, es pasūtu Sudraba medaļa Marijas Terēzes kronēšanas 280. gadadienas piemiņai par 599 €. Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2021
Metāls:
Sudrabs (999/1000)
Diametrs:
65 mm
Masa:
155,5 g
Īpaša iezīme :
Individuāla numerācija
Kvalitāte:
Proof
Tirāža:
499 gab.