2018. gadā Latvija atzīmēs neatkarības 100. gadadienu. Atzīmējot ilgo ceļu uz neatkarību, ir izkalta apsudrabota un daļēji apzeltīta medaļa Latvijas kartes formā!

1918. gada 18. novembrī Latvijas Tautas padome pasludināja Latviju par neatkarīgu valsti, kuru vadīja Kārlis Ulmanis. Tas bija liels un nozīmīgs solis valsts vēsturē, tomēr pasludināto suverenitāti vēl vajadzēja aizstāvēt ar ieročiem. Sākās cīņa par neatkarību, kuras laikā latviešiem savas tiesības uz neatkarību vajadzēja aizstāvēt pret bermontiešiem, Landesvēru un Padomju Krieviju. Jaunajai valstij tas bija nopietns izaicinājums, bet Latvija to izturēja. 

Vairāk nekā divdesmit neatkarības gados Latvijai izdevās radīt savu identitāti, izveidot tirdzniecības, kultūras un politiskās saiknes ar Rietumeiropas valstīm, attīstīt rūpniecību un lauksaimniecību, veicināt izglītību un attīstīt transporta sakarus. Attīstību pārtrauca Otrais pasaules karš. Šajā laikā Latvijas teritoriju dalīja svešzemnieki − nacisti un komunisti, līdz valstī uz pieciem gadu desmitiem nostiprinājās padomju vara. Padomju okupācijas laikā bija daudz izaicinājumu, bet cerība kādu dienu atgūt neatkarību Latvijā vienmēr ir bijusi dzīva. Tā gailēja partizānu, patriotu, rezistentu sirdīs, kad, vājinoties Padomju Savienības varai, latvju dainas un miermīlīgais protests atvēra durvis uz neatkarību.

Mūsdienās Latvija ir plaukstoša un moderna valsts, ES, NATO un eirozonas locekle. Ceļš uz tagadni un nākotni, kuru veidoja miljoniem latviešu, jauni un veci, pirms simts gadiem sākās ar drosmīgu paziņojumu: Latvija būs brīva!

Šo brīnišķīgo apsudraboto un daļēji apzeltīto krāsaino medaļu varat pievienot savai kolekcijai jau šodien!

Kādēļ ir vērts pasūtīt?

  • Brīnišķīga Latvijas kartes forma!
  • Medaļa pārklāta ar sudraba kārtu
  • Ļoti precīzi un detalizēti atveidoti Latvijas novadi
  • Daļēji apzeltīta ar digitālo druku
  • Medaļas tirāža – tikai 1000 vienības

100 neatkarības gadiem veltītās Latvijas kartes formas medaļas aversā savijusies lente Latvijas karoga krāsās. Tā veido skaitli 100. Labajā pusē zeltā mirdz trīs zvaigznes, kas simbolizē trīs vēsturiskos novadus: Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Reversā virs lentes izvietotas notis un vārdi – fragments no Latvijas himnas „Dievs, svētī Latviju”.

Kopā ar medaļu saņemsiet autentiskumu apliecinošu sertifikātu ar medaļas datiem.

Specifikācijas
Izdošanas gads:
2017
Metāls:
Apsudrabots vara-niķeļa sakausējums
Speciālā iezīme:
Daļēji apzeltīta ar digitālo druku
Forma:
Latvijas kartes forma
Maksimālais diametrs:
40,0 mm
Minimālais diametrs:
6,0 mm
Masa:
9,5 g
Kalšanas kvalitāte:
Proof-like
Tirāža:
1000 vienības

, es pasūtu Latvijas neatkarības simtgadei veltītu medaļu par 49 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā. Par sūtījuma atgriešanu maksā sūtītājs. 

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā. 

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.