Katru gadu 11. novembri mēs svinam kā Lāčplēša dienu. 1919. gada 11. novembrī brīvības cīņās Latvijas bruņotie spēki Pārdaugavā sakāva Bermonta armiju un veica būtisku pavērsienu Latvijas neatkarības nosargāšanā. Vēlāk 1919. gada 11. novembris tika pasludināts par Lāčplēša ordeņa dibināšanas dienu. Mūsdienās 11. novembri pieminam kā Lāčplēša dienu.

Par godu šim notikumam ir izdota Latvijas pirmās brīvvalsts apbalvojumiem veltīta kolekcija „Latvijas apbalvojumi 1918–1940”. Tā ir kolekcija, kurā, izmantojot īpašu tampogrāfijas tehniku, iemūžināti Latvijas varoņiem veltītie apbalvojumi. 

Valsts apbalvojumi ir ļoti nozīmīgs valsts simbols, kurš iemieso tautas vēsturi, vērtības un kultūru. Jaundzimušajai Latvijas Republikai, kuras simtgade apritēja 2018. gadā, savā attīstības sākuma posmā bija ne tikai jārisina tautsaimniecības jautājumi, bet arī jārūpējas par valstisko pamatu izstrādi un tai skaitā valsts apbalvojumu ieviešanu, lai nostiprinātu valsts neatkarības centienus. Caur valsts apbalvojumiem simboliski izsekojams Latvijas pirmās brīvvalsts dibināšanas ceļš 1918. gadā līdz tās zaudēšanai 1940. gadā.

Latvijas Monētu nams ir izveidojis krāsainu apzeltītu stieņu kolekciju, kura tapusi par godu Latvijas pirmās brīvvalsts ordeņiem un piemiņas zīmēm. Katrs apbalvojums attēlots uz kvadrātveida (60 mm x 35 mm) apzeltīta stieņa. Attēls uzklāts īpašā tampogrāfijas tehnikā, kas ļauj attēlot apbalvojumus to oriģinālajās krāsās. Katrs kolekcijas stienis ievietots īpašā aizsargkapsulā. Kolekcija uzglabājama īpašā - tieši šai kolekcijai radītā albumā, ko saņemsiet bez maksas kopā ar pirmo kolekcijas sūtījumu.

Kolekcijas pirmais izstrādājums „Lāčplēša Kara ordenis” pieejams par īpašu cenu – tikai 29 €* (+ 5,99 € piegādes maksa).

Kādēļ ir vērts kolekcionēt?

 • Stieņi pārklāti ar tīru 999/1000 zeltu
 • Dekorēti tampogrāfijas tehnikā
 • Neliela tirāža – tikai 7 000 kolekciju
 • DĀVANA! Medaļa „Lāčplēsis"
 • Pirmā stieņa īpašā cena tikai 29 €* (+5,99 € sūtīšanas maksa)

DĀVANA! Pasūtot šo kolekciju, saņemsiet bezmaksas dāvanu - medaļu “Lāčplēsis”.

Katrs apzeltītais stienis ar pārklājumu tampogrāfijas tehnikā tiks piegādāts:

 • aizsargkapsulā;
 • ar autentiskuma sertifikātu;
 • ar izsmeļošu aprakstu.

Citi kolekcijas stieņi:

Other

Kolekcijā iekļauti apbalvojumi: Lāčplēša Kara ordenis, Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis, Atzinības krusts, Latvijas atbrīvošanas kara piemiņas zīme, Latvijas Republikas atbrīvošanas cīņu 10 gadu jubilejas piemiņas medaļa, Ražena darba goda zīme, Brīvības pieminekļa celšanas piemiņas zīme.


*Šī cena attiecas iegādājoties visu kolekciju. Parastā viena sūtījuma cena 39 € (+sūtīšanas izdevumi 5,99 €). Ja vēlaties pasūtīt tikai pirmo sūtījumu, lūdzu zvaniet 67060578.

Kolekciju aizsāk pats pirmais un tolaik augstākais Latvijas apbalvojums - Lāčplēša Kara ordenis. Par tā dibināšanas dienu tiek uzskatīts 1919. gada 11. novembris. Ordeņa statūtus izstrādājis vēlākais ordeņa kavalieris Alberts Stalbe un Saeima tos apstiprināja 1920. gada 18. septembrī. Ordeņa skices izstrādājis Jānis Aleksandrs Liberts. Ordeņa devīze - "Par Latviju".

Lāčplēša Kara ordenis tika piešķirts par nopelniem kaujās Latvijas armijas un bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem par ieguldījumu Latvijas brīvības cīņās vai par citādu Latvijas valsts dibināšanas sekmēšanu.

Pirmā apbalvošana ar Lāčplēša Kara ordeni notika 1920. gada 11. novembrī Esplanādē Rīgā. To 288 karavīriem pasniedza Satversmes sapulces prezidents Jānis Čakste. Pēdējo reizi Lāčplēša Kara ordeņi tika pasniegti 1928. gada 11. novembrī un tos pasniedza valsts Prezidents Gustavs Zemgals Kara ostā Liepājā.

Kādēļ to ir vērts pasūtīt?

 • Veltīts Lāčplēša Kara ordenim
 • Pārklāts ar tīru 999/1000 zeltu
 • Dekorēti ar digitālo zīmogu tampogrāfijas tehnikā
 • Stienis tiks piegādāts izsargkapsulā, ar autentiskuma sertifikātu un izsmeļošu aprakstu
 • Neliela tirāža – tikai 7 000
 • Pirmā stieņa īpašā cena tikai 29 €* (+5,99 € sūtīšanas maksa)


Kolekciju aizsāk pats pirmais un tolaik arī augstākais Latvijas apbalvojums - Lāčplēša Kara ordenis. Ordenis veidots kā stilizēts ugunskrusts, kas pārklāts ar baltu un sarkanu emalju. Krusta vidū medaljons, uz kura attēlots Lāčplēsis cīnoties ar lāci. Krusta stūros sakrustoti divi zobeni. Ordeņa lente divkrāsaina un to veido vienāda platuma svītras – pamīšus balti sudrabotas un sarkanas.

Lāčplēša Kara ordenis veidots kā stilizēts ugunskrusts ar baltu emaljas pārklājumu un sarkanu un zeltītu aplokojumu. Krusts novietots uz sakrustotiem zobeniem. Aversā krusta vidū attēlots Lāčplēsis cīnoties ar lāci. Ordeņa reversa medaljonā lasāms uzraksts “11. novembris 1919”. Krusta galos iegravēti iniciāļi H. B. - sudrabkaļa Hermaņa Banka meistarzīme. Vēlāk izgatavotajiem ordeņiem krusta galos bija arī ordeņa devīze “Par Latviju”. Ordeņa lente veidota no vienāda platuma balti sudrabotām un sarkanām svītrām.

Apzeltītā stieņa aversā ar digitālo zīmogu attēlots Lāčplēša Kara ordenis. Tam abos sānos ordeņa lentes paraugs. Apkārt digitālajam zīmogam apzeltīts rāmis. Reversā fragments no Brīvības pieminekļa – augstu rokās paceltas trīs zvaigznes. Reversa apakšdaļā uzraksts XX GADSIMTS un BRĪVĪBAS CEĻŠ.


*Šī cena attiecas iegādājoties visu kolekciju. Parastā viena sūtījuma cena 39 € (+sūtīšanas izdevumi 5,99 €). Ja vēlaties pasūtīt tikai pirmo sūtījumu, lūdzu zvaniet 67060578.

, es pasūtu apzeltītu stieņu kolekciju “Latvijas apbalvojumi 1918 – 1940” un piekrītu katru mēnesi saņemt vienu kolekcijas stieni. Pirmo stieni „Lāčplēša Kara Ordenis” saņemšu par īpašu cenu – 29 € (papildus piegādes izdevumi 5,99 €). Kopā ar kolekcijas pirmo sūtījumu saņemšu dāvanā medaļu “Lāčplēsis un reprezentatīvu albumu kolekcijas uzglabāšanai. Katrs nākamais kolekcijas stienis maksās 39 € (papildus piegādes izdevumi 5,99 €).

Ar katru stieni saņemšu autentiskumu apliecinošu sertifikātu un izsmeļošu aprakstu.

Ja izstrādājums neatbildīs Jūsu vēlmēm – varēsiet to atgriezt 15 dienu laikā no sūtījuma saņemšanas datuma.

Jebkurā laikā ir iespējams atteikties no kolekcionēšanas, paziņojot par to Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 67060578, e-pastu vai rakstveidā.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Aversa attēls:
„Lāčplēša Kara Ordenis“
Izdošanas gads:
2019
Metāls:
varš
Pārklājums:
zelts (999/1000)
Kalšanas kvalitāte:
proof-like
Speciālā iezīme::
averss ar digitālo zīmogu
Izmēri:
35 x 60 mm
Masa:
51,0 g
Kolekcijas tirāža:
7000 gab.