KOLEKCIJA VELTĪTA MŪSU TAUTAS SPĒCĪGĀKAJAM NACIONĀLAJAM SIMBOLAM – BRĪVĪBAS PIEMINEKLIM!

Mēs ļoti augstu vērtējam Jūsu interesi par mūsu tautas vēsturi un nacionālajiem simboliem, tādēļ ar lielu prieku piedāvājam īpašu kolekciju, kas veltīta latviešu tautas neatkarības visspēcīgākajam simbolam – Brīvības piemineklim. Kolekcijā iekļautajās medaļās attēloti Brīvības pieminekļa ciļņi un skulptūru grupas, kurām katrai ir savs stāsts un dziļa nozīme. Ikdienā Brīvības pieminekli uztveram kopumā kā vienu veselu, bet palūkojoties tuvāk, atklājas tā autora, Kārļa Zāles, vēstījums par Latviju un latviešiem.

Kolekcijai dots nosaukums TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI, kā Kārļa Skalbes vārdi uz Brīvības pieminekļa. Uz katras kolekcijas medaļas attēlota kāda skulptūru grupa vai cilnis no Brīvības pieminekļa. Kopā ar katru no kolekcijas medaļām saņemsiet plašu aprakstu par attiecīgās skulptūras vai ciļņa vēsturi un nozīmi.

Kādēļ Jums jāpasūta šī kolekcija?

  • Pirmā medaļa kolekcijā - Brīvības pieminekļa galvenā skulptūra – “Brīvība”
  • Medaļas pārklātas ar 999/1000 zeltu
  • Visu medaļu averss daļēji reljefs ar digitālās drukas krāsu pārklājumu
  • BEZMAKSAS tematiski noformēts albums kolekcijas uzglabāšanai
  • Pirmā medaļa "Brīvība" tikai 29 € (+ sūtīšanas izdevumi 5,99 €)*

Pasūtot kolekciju, pirmā medaļa "Brīvība" par īpašu cenu - tikai 29 € (parastā cena 39 €) + sūtīšanas izdevumi 5,99 €*!

KOLEKCIJAS MEDAĻAS pārklātas ar 999/1000 zeltu un dekorētas ar krāsu pārklājumu. Krāsainais pārklājums padara medaļas īpaši krāšņas un skaistas.

Kolekcijā iekļautas 13 medaļas. Katra medaļa veltīta kādai skulptūru grupai vai cilnim. Kolekciju paredzēts izvietot divos albumos, kurus saņemsiet bez maksas.

Kolekcijā iekļautas medaļas ar šādiem motīviem: Brīvība, Latvija, Lāčplēsis, Važu rāvēji, Vaidelotis un jaunais karavīrs, Darbs, 1905. gads, Gara darbinieki, Ģimene, Cīņa pret bermontiešiem uz Dzelzs tilta, Tēvzemes sargi, Karavīru atgriešanās, Dziesmusvētku gājiens.  

Katra kolekcijas medaļa tiks piegādāta aizsargkapsulā un ar autentiskuma sertifikātu un izsmeļošu aprakstu.

Citas kolekcijas medaļas:

 


* Šī cena derīga, pasūtot visu kolekciju. Ja vēlaties tikai 1 medaļu, tad standarta cena - 39 € (+ 5,99 € saiņošanas un sūtīšanas izdevumi). Ja vēlaties pasūtīt tikai pirmo medaļu, lūdzu zvaniet 670 60 578.

Pirmā kolekcijas medaļa - "Brīvība"

Lai izprastu Brīvības pieminekļa nozīmīgāko tēlu Brīvība, ir jāatgriežas pagātnē, kur latviešu tautai parādās alkas pēc tās. 1920. gadā dzima ideja par „piemiņas stabu”, bet 1923. gadā tā pārtapa oficiālā konkursā ar niecīgu budžetu, tādēļ pre­zidents Gustavs Zemgals aicināja tautu ziedot, kam sekoja liela atsaucība – līdz 1935. gadam tika savākti 3 000 000 latu. Pēc vairākiem konkursiem uzvarēja tēl­nieka Kārļa Zāles projekts „Mirdzi kā zvaigzne” ar ideju, ka „pieminekļa simbols smeļ spēkus dzimtajā zemē, izaug no tās un pa brīvības kāpnēm tiecas augšup pāri koku galotnēm, pāri Rīgas kuplajām liepām Latvijas debesīs”.

Sākotnējā ideja bija to atliet bronzā, tomēr tas Latvijā nebija iespējams, bet citviet pārāk dārgi, tādēļ pieminekļa arhitekts Ernests Štālbergs meklēja alternatīvas un kā labāko atrada sadarbību ar Regnaru Mirsmedenu, zviedru metālmākslinieku no slavenas varkaļu dzimtas, ar viņu vienojoties, ka darbs pie tēla jāpabeidz vien 8 mēnešu laikā. Brīvības tēls ir vienīgais no visiem šajā piemineklī esošajiem, kas tapa ārpus Latvijas, ko gan zviedru prese, gan pats mākslinieks izcēla ar lielu pagodinājumu. No Zviedrijas ar kuģi atvestais, no vara izkaltais, smalkais darbs tika patinēts (apstrādāts ar oksidētājiem), lai iegūtu zaļgano nokrāsu, kas tēlnieka prāt ir gaišas ticības un uzvaras vēstnese. Trīs apzeltītās zvaigznes Mirsmedens mudināja izkalt latviešu māksliniekiem, sakot: „Tās ir jūsu, latviešu, zvaigznes, tad paši tās arī nokaliet.” Darbu izcili paveica metālkalēji Jānis Zobens un Arnolds Naika. Apzeltīta ir arī sievietes tēla josta, lai iegūtu vizuālu līdzsvaru koptēlā, vienlaikus panākot neuzkrītošu izsmalcinātību tēla vienkāršajā tērpā.

Brīvības tēls ir pieminekļa noslēgums, vērtēts kā vissvarīgākais no tēliem un visnozīmīgākā no skulptūrām, tas ir kopējā ansambļa vainagojums, dzimtenes un brīvības simbols. Tas iemieso jaunu, spēcīgu un apņēmības pilnu sievieti, kura neskatās augšup, bet gan, domājot par tautas un valsts gaitām, noskatās uz mums ar vēlīgu skatienu un paceļ mūsu visu lielāko vēlēšanos būt brīviem augstākā plānā.

Kādēļ Jums jāpasūta šī kolekcija?

  • Pirmā medaļa kolekcijā - Brīvības pieminekļa galvenā skulptūra – “Brīvība”
  • Medaļas pārklātas ar 999/1000 zeltu
  • Visu medaļu averss daļēji reljefs ar digitālās drukas krāsu pārklājumu
  • BEZMAKSAS tematiski noformēts albums kolekcijas uzglabāšanai
  • Pirmā medaļa "Brīvība" tikai 29 € (+ sūtīšanas izdevumi 5,99 €)*


* Šī cena derīga, pasūtot visu kolekciju. Ja vēlaties tikai 1 medaļu, tad standarta cena - 39 € (+ 5,99 € saiņošanas un sūtīšanas izdevumi). Ja vēlaties pasūtīt tikai pirmo medaļu, lūdzu zvaniet 670 60 578.

Pasūtot kolekciju „TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI“, katru mēnesi saņemsiet pa vienai medaļai. Pirmās kolekcijas medaļa „Brīvība“ cena 29 € (+ 5,99 € saiņošanas un sūtīšanas izdevumi).

Katras nākamās medaļas cena 39 € (+ 5,99 € saiņošanas un sūtīšanas izdevumi). 

Kopā ar katru medaļu saņemsiet tās autentiskuma sertifikātu un aprakstu. 

Pēc 3 apmaksātiem kolekcijas sūtījumiem saņemsiet sertifikātu albumu, apmaksājot tikai 5,99 € piegādes izdevumus.

Katru sūtījumu var atgriezt 15 dienu laikā.

Varat apturēt/pārtraukt kolekciju jebkurā laikā, par to informējot rakstiski vai zvanot uz klientu apkalpošanas nodaļu.

Brīvprātīgi sniedzat savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītat, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.

Specifikācijas
Metāls:
misiņš pārklāts ar 999/1000 zeltu
Īpašā pazīme:
averss ar krāsu pārklājumu
Diametrs:
40,0 mm
Masa:
27,0 g
Kvalitāte:
semi-proof
Tirāža:
5000 kolekciju