Kalendāri ir zināmi jau kopš mūsu planētas senākajām civilizācijām, kad cilvēkiem vajadzēja plānot laiku. Mūsdienās gandrīz visā pasaulē izmanto kalendārus. Tos mums atstājuši senie romieši, kuri kalendārus pārņēma no ēģiptiešiem. Tiesa, kalendārs pamazām pilnveidojās. Mūsdienu laika skaitīšanas sistēma tiek saukta par Jūlija kalendāru – to pēc Romas imperatora Jūlija Cēzara (102.–44. g. p.m.ē.) pavēles sagatavoja ēģiptiešu astronoms un matemātiķis Sosigēns.

Tuvojoties jaunajam 2021. gadam, vēlamies saviem klientiem piedāvāt numismātisku ceļojumu laikā. Galda kalendārs „Veiksmes monētas“ ne tikai palīdzēs plānot laiku, bet arī katru mēnesi pārsteigts ar jaunu veiksmes monētu. Kalendārā atradīsiet 12 monētas no dažādām pasaules valstīm. Veiksmi īpašniekam nes tādas monētas, kā, piemēram, Īrijas cents (Penny), vācu veiksmes feniņš (Glückspfennig).

Kādēļ ir vērts iegādāties?

  • Divpadsmit veiksmes monētas
  • Šī ir lieliska dāvana tuvojošos svētkos
  • Visas monētas no dažādām pasaules valstīm
  • Gaumīgs kalendārs Jūsu rakstāmgaldam
  • Individuāla numerācija

Kalendārā iekļautas šādas monētas:

1 Īrijas cents (Penny) – visā pasaulē labi zināma monēta. Mēdz teikt, ka persona, kurai tā pieder, nekad dzīvē nepiedzīvos nabadzību un raizes.

1 cents Tokelau – monēta, uz kuras attēlots bruņurupucis, ir ilgmūžības un izturības simbols. Uzskata, ka šī monēta nes cilvēkam laimi, mīlestību un veselību.

Bermudu cents ar cūku – cūka simbolizē auglību, spēku, kā arī finansiālo labklājību un augšupeju.

Itālijas 5 liras - uz 5 liru monētas attēlots delfīns. Daudzi tic, ka šī ļoti inteliģentā jūras zīdītāja pamanīšana dabiskajā vidē nes veiksmi.

1 Vācijas feniņš (Pfennig) – dāvinot šo monētu, vācieši tic, ka tās saņēmējam nekad netrūks naudas.

1 Ķīnas kešs (cash) – tiek uzskatīts, ka šīs monētas nes veiksmi un palīdz piesaistīt naudu. Saskaņā ar fen-šui: ar sarkanu lenti sasietas ķīniešu monētas ir pārticības zīme.

5 Urugvajas jaunie peso - Urugvajas 5 jauno peso monētu raksturo tās centrālais motīvs “Sol de Mayo” (maija saule), kas ir viens no valsts simboliem. Maijs ir atsauce uz Maija revolūciju, kas notika 1810. gada nedēļā no 18. līdz 25. maijam un iezīmēja neatkarības sākumu no Spānijas impērijas. Leģenda apgalvo, ka, pasludinot jauno valdību, saule izlauzās cauri mākoņiem, kas tika uzskatīts par labu zīmi.

Lielbritānijas 6 pensi – sešu pensu monēta ir klasiska veiksmes monēta no Apvienotās Karalistes. Lai gan tā tika izņemta no apgrozības 1980. gadā, tā joprojām tiek uzskatīts par veiksmes simbolu. Sešu pensu monētas tradicionāli iecep Ziemassvētku pudiņos.

Slovēnijas eiro cents – monēta, kurā attēlots stārķis. Tas tiek saistīts ar ilgmūžību, auglību un ģimenes harmoniju.

Vanuatu 1 vatu – gliemežvāki tiek uzskatīti par spēcīgu veiksmes talismanu. Saskaņā ar fen-šui: gliemežvāki mājās attīra enerģiju, atnesot harmoniju un mieru ģimenē. Tie īpašniekam nes arī veiksmi, bagātību un slavu.

1 Malāvijas tambala – zivis ir viens no populārākajiem talismaniem. Tiek uzskatīts, ka tās piesaista finansiālus panākumus. Saskaņā ar fen-šui: zivis palīdz līdzsvarot dzīvi un sniedz spēku mērķu sasniegšanai.

1 Krievijas kapeika – bijušajā Padomju Savienībā 1 kapeika tika uzskatīta par veiksmes monētu. Daudzi cilvēki to glabā savos makos kā veiksmes nesēju blakus fotogrāfijai ar mīļotajiem cilvēkiem. Saskaņā ar krievu teicienu – „Kapeika sargā rubli“.

Specifikācijas
Monētas izdošanas gads:
1820-2017
Kalendārais gads:
2021
Izcelsmes valstis:
12 valstis
Valoda:
angļu (mēnešu nosaukumi arī latviešu valodā)
Metāli:
dažādi
Izmēri:
dažādi
Vērtības:
dažādas
Masa:
dažādi
Kvalitāte:
F-UNC (Fine/Uncirculated)

, es pasūtu 2021. gada kalendāru ar 12 eksotisku valstu monētām par 39 € (papildus samaksāšu 4,99 € par sūtīšanas izdevumiem). Par sūtījumu samaksāšu norādītajā pasta nodaļā.

Katru sūtījumu varu atgriezt 15 dienu laikā. Atgriešanas izdevumus sedz sūtītājs.

Sūtījums tiks piegādāts 4 līdz 6 darba dienu laikā.

Brīvprātīgi sniedzu savus personas datus SIA "Latvijas Monētu namam" un piekrītu, ka tie tiek izmantoti pasūtījuma izpildei un tiešā mārketinga nolūkos, saskaņā ar LR Personas datu aizsardzības likuma prasībām.