Izgatavota no Kolumbijā godīgā ceļā iegūta dārgmetāla

Otrais pasaules karš – lielākais bruņotais konfliktcilvēces vēsturē, kas izmainīja cilvēku, valstu un pat kontinentu likteņusPar izšķirošo pagrieziena punktu tā gaitā kļuva tā saucamā "Ddiena"pirmā karavīru izsēdināšanas Normandijapiekrastē operācijas dienaFrancijapieminot šī vēsturiskā notikuma 75.gadadienuizlaida zelta 50eiro monētuTā izgatavota no ētiskā veidā iegūta zeltaFrancijas monētu kaltuveizmantojot zeltu no sertificētām raktuvēmrāda piemēru citām Eiropas un pasaules raktuvēm. 

Monētaskas veltīta D diena75. gadadienai, aversā attēlotas kara lidmašīnas un no tām ar izpletņiem lecoši karavīri. Aversā attēlots arī karakuģisStarp šiem skatiem vijas uzraksts „D-DAY“ un skaitlis „75“. Monētas reversā attēloti operācijā „Neptūns“ piedalījušos valstu karogiFrancijas, NīderlandesJaunzēlandesPolijasAustrālijasASVNorvēģijasApvienotās Karalistes, ČehoslovakijasKanādas un BeļģijasVidū izkaltie skaitļi norāda uz monētas nominālu (50 eiro). Apaā norādīts monētas izlaiduma gads. 

Eiropas numismātikas uzņēmums Samlerhuset Group, kura daļa ir arī Latvijas Monētu nams, ierosināja sadarbību starp Monnaie de Paris un Atbildīgas derīgo izrakteņu ieguves aliansi (Alliance for Responsible Mining), kas izveidoja Fairminedstandartu. Samlerhuset Group ir palīdzējis Fairmined izveidot labas uzņēmējdarbības iespējas monētu ražošanas nozarē un apstiprinājis lielu Francijas monētu pasūtījumu no Fairmined zelta. Monētas būs pieejamas monētu kolekcionāru tirgos visā Eiropā.

Monnaie de Paris uzņemas vadošo lomu, sniedzot pozitīvu piemēru citām kaltuvēm, lai atbalstītu atbildīgas amatniecības zelta ražotājus. Turklāt viņi sniedz iespēju Francijas un Eiropas monētu kolekcionāriem atbalstīt Fairmined sertificētās kalnrūpniecības organizācijas un iegādāties monētu, kas izgatavota no ļoti retā un ētiski sertificētā zelta.

Atbildīgas kalnrūpniecības alianse, kura darbību uzsāka 2004 gadā, tika izveidota, lai mudinātu nelielās izrakteņu ieguves organizācijas pievienoties sociāli atbildīgai un videi draudzīgai darbībai, vienlaikus uzlabojot tajās strādājošo darbinieku un viņu ģimeņu dzīves apstākļus. Alianse izveidoja Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu, kas mazajiem atbildīgajiem izrakteņu ieguves uzņēmumiem nodrošināja piekļuvi starptautiskajam zelta tirgum. Mūsdienās par IDB-MIF, Šveices juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražotāja „Chopard” un daudzu citu uzņēmumu atbalstīšanu 11 kalnrūpniecības organizācijas no 4 dažādām valstīm ir ieguvušas Godīgas kalnrūpniecības sertifikātu. Atbildīgas kalnrūpniecības aliansei ir pievienojušies arī 120 uzņēmumi no 21 valsts, kas izmanto godīgi iegūtu zeltu, tādējādi saviem produktiem piešķirot papildu vērtību.

Vēl īpašāku šo monētu padara tas, ka tā tika kalta tieši tajā pašā dienā, kad notika pirmās izcelšanās Normandijā - 6. jūnijā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo monētu, noklikšķiniet ŠEIT.