2018. gadā Latvija atzīmēs neatkarības 100. gadadienu. Šim vēsturiskajam notikumam par godu, mēs esam sagatavojuši ļoti īpašus produktus.

Neatkarības simto gadadienu valsts sagaidīs ar prieku un svinībām 2018. gada 18. novembrī. Jubileja tiks svinēta veselus piecus gadus − līdz pat 2021. gadam. Viens no svētku lielākajiem notikumiem būs 2018. gada vasaras dziesmu un deju svētki, kas pulcinās dažādu paaudžu pārstāvjus un tautiešus no visas pasaules.


Latvijas simtgadei veltīts zelta stienis

Latvijas simtgadei veltīts zelta stienis
Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē, kurš tiks atzīmēts vairāk nekā 800 dažādās norisēs visā Latvijā un 70 pasaules valstīs. Līdz Latvijas proklamēšanas 100. gadadienai 2018.gada 18. novembrī laika nav atlicis daudz. Gatavošanās svētkiem jau sākta, to rīkošanā aicināta iesaistīties arī sabiedrība un padomāt, ko ikviens no mums var uzdāvināt savai Latvijai svētkos. Plašā svinību programma pašu mājās un citur pasaulē ir apliecinājums mūsu kultūras izcilībām, dzīvesveida vērtībām un inovatīvajam garam.

Stieņa aversā attēlots nozīmīgais skaitlis 100, virs kura uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA un gada skaitļi 1918 – 2018. Stieņa augšējā daļā senlatviešu simboli – Laimas slotiņa un Auseklis. Stieņa apakšdaļā Austras koks.

Stieņa reversā zelta tīrību un stieņa specifikāciju apzīmējoša informācija.

Plašāka informācija ŠEIT>>

 Apzeltīta medaļa “Lāčplēsis”


Apzeltīta medaļa “Lāčplēsis”Lai pieminētu šo īpašo notikumu, mēs esam radījuši bronzas medaļu “Lāčplēsis”. Šīs medaļas galvenais tēls ir Lāčplēsis, kurš simbolizē spēku un neatkarību atgādinot mums par varoni, kurš mīt katrā no mums. Īpaši dziļais medaļas reljefs un emocionālais motīvs būs lieliska piemiņa uz ilgu laiku.

Pirms simts gadiem ideja par brīvu un neatkarīgu Latvijas valsti virmoja uzņēmīgāko un drosmīgāko Latviešu prātos, līdz 1918. gada 18. novembra vakarā pēc 19:30 notika Tautas Padomes svinīgā sēde Rīgas pilsētas II teātra ēkā (tagadējais Nacionālais teātris). Sēdi vadīja Gustavs Zemgals, kurš svinīgi paziņoja, ka suverēnā valsts vara Latvijā ir pārgājusi Tautas Padomes rokās. Pēc tam izskanēja jaundzimušās valsts himna „Dievs, svētī Latviju”.

Medaļas aversā attēlots Lāčplēsis cīņā ar lāci.  Pēc šīs cīņas Lāčplēsis apzinājās savu spēku un kļuva neuzvarams. Līdzīgi kā Latvija pirms 100 gadiem izcīnīja savu cīņu par neatkarību, kuru vairs nav gatava zaudēt. Gar medaļas ārmalu uzraksts VARONIS MĪT KATRĀ NO MUMS un LĀČPLĒSIS. 

Medaļas reversā ozollapu vainags, kurš ieskauj uzrakstu 100 GADU. Gar ārmalu - LATVIJAS VALSTS NEATKARĪBAI. Lejā nozīmīgie gada skaitļi 1918 – 2018.